تصاویر رندر گوشی هوشمند مجهز به پهپاد دوربین‌دار ویوو منتشر شد

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
مطالعه 3 دقیقه
به‌تازگی LetsGoDigital  تصاویر رندر یک مدل مفهومی را منتشر کرده است که بر اساس پتنت‌های ویوو با موضوع گوشی‌ هوشمند دارای پهپاد داخلی ایجاد شده است.
تبلیغات

به گزارش Phonearena، کمتر از یک هفته پیش گزارش‌هایی منتشر شد که از ثبت یکی از عجیب‌ترین پتنت‌های گوشی هوشمند توسط ویوو خبر می‌داد؛ در این پتنت گوشی هوشمند عجیبی دیده می‌شد که پهپادی درون آن قرار دارد.

همان‌طور که در پتنت ویوو قابل مشاهده است (تصویر زیر)، طراحی مینی‌پهپاد دارای دوربین دوگانه بدین صورت است که درون گوشی هوشمند قرار می‌گیرد. هر زمان که نیاز باشد، این پهپاد مانند قلم گلکسی نوت از آن خارج می‌شود و به کاربر سرویس می‌دهد. چنین طراحی در دو حالت ممکن است قابل اجرا باشد؛ گوشی هوشمند بسیار ضخیم یا پهپاد نازکی که تاکنون مثل آن دیده نشده است.

پتنت پهپاد درون گوشی ویوو

هنگامی که پهپاد دوربین‌دار از تلفن هوشمند خارج شد، کاربر قادر است آن را کنترل کند و تصاویر و فیلم‌های جذابی ثبت کند. با استفاده از این گجت می‌توان تصاویر سلفی خلاقانه‌ای که از راه دور گرفته‌ شده‌اند نیز به دست آورد.

اما خبر خوش دیگری برای طرفداران این برند منتشر شده است. به‌تازگی LetsGoDigital با همکاری یکی از طراحان دنیای فناوری به نام سارنگ شث، رندر مدل مفهومی پتنت این شرکت را طراحی کرده‌اند که می‌تواند ما را بیشتر با آن آشنا کند. اکنون می‌توان جزئیات بیشتری از آینده گوشی‌های هوشمند از دید ویوو مشاهده کرد.

پرواز پهپاد درون گوشی ویوو

البته باید به این نکته اشاره کرد که رندر صرفا بر اساس پتنت‌های ویوو طراحی شده‌  و ممکن است در صورت عرضه این گوشی هوشمند، شاهد محصولی کاملا متفاوت باشیم. به هر حال این کانپست واقعا جذاب و دیدنی است و می‌تواند شروع‌کننده اتفاقات خوبی در دنیای طراحی گوشی‌ هوشمند باشد.

رندر مفهومی پهپاد دوربین دار گوشی هوشمند ویوو

اگر بخواهیم واقع‌گرایانه به این مسئله نگاه کنیم، در حال حاضر حتی کوچک‌ترین پهپادها آن‌قدر نازک نیستند که درون گوشی هوشمند قرار بگیرند. البته پهپادهای نازک وجود دارند؛ اما آیا آن‌ها آماده هستند که دو دوربین و یک منبع تغذیه درون خود جای بدهند؟ به نظر می‌رسد قرار گرفتن پهپاد درون دستگاه، یک گوشی هوشمند ضخیم و سنگین را به کاربر ارائه می‌دهد.

رندر مفهومی پهپاد دوربین دار گوشی هوشمند ویوو

این پهپاد فضای زیادی درون دستگاه اشتغال می‌کند که باعث می‌شود ویوو مجبور باشد از ظرفیت باتری کم کند. به‌علاوه نباید فراموش کنیم که این گجت‌ها هنگام پرواز چقدر می‌توانند پرسرو‌صدا باشند و برای فیلم‌برداری مشکل ایجاد کنند. هنگام کار کردن روی ایده‌هایی از این دست، مشکلات زیادی وجود دارند که باید درباره آن فکر شود.

در حال حاضر ویوو یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده تلفن همراه در جهان است که با صرف هزینه زیاد برای تحقیق و توسعه، قصد دارد بیشتر درباره امکان اضافه کردن پهپاد به دستگاه‌های هوشمند اطلاعات به دست آورد. کسی چه می‌‌داند؛ شاید با افزایش تقاضای کاربران برای داشتن چنین گوشی هوشمندی، در چند سال آینده شاهد معرفی آن باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات