مشخصات پردازنده‌ی آنر 50 و آنر 50 SE فاش شد

مشخصات پردازنده‌ی آنر 50 و آنر 50 SE فاش شد

اخیرا فهرست بنچمارکی منتشر شده است که علاوه بر نشان دادن توان پردازشی گوشی‌های هوشمند آنر 50 و آنر 50 SE، جزئیات سخت‌افزاری دو محصول جدید آنر را مشخص می‌کند.

انتظار می‌رود آنر پرچم‌داران بعدی خود را امروز، ۲۶ خرداد (۱۶ ژوئن) رونمایی و سپس به بازار عرضه کند؛ محصولاتی که گفته می‌شود حداقل شامل سه گوشی هوشمند از سری آنر ۵۰ می‌شوند. GSMArena با انتشار خبری به فهرست بنچمارک‌های دو مدل از سری آنر ۵۰ پرداخته است که در دیتابیس بنچمارک گیک‌بنچ قرار گرفته‌اند.

در گذشته شایعاتی مطرح شد که آنر برای مدل‌های سری آنر ۵۰ از تراشه‌ی اسنپدراگون کوالکام استفاده خواهد کرد. بعدها گفته شد تنها مدل بالارده‌ی این سری به اسنپدراگون ۸۸۸ مجهز خواهد شد و مدل‌های دیگر تراشه‌ای ضعیف‌تر خواهند داشت؛ اما مشخص نشد که برند چینی از کدام تراشه برای آنر ۵۰ و آنر ۵۰ SE استفاده می‌کند. 

آنچه در جزئیات فهرست بنچمارک آمده، مشخص می‌سازد که آنر ۵۰ SE با شماره مدل JLH-AN00 از تراشه‌ی MT6877 مدیاتک استفاده می‌کند که در واقع دایمنسیتی ۹۰۰ است و مدل استاندارد سری آنر ۵۰ به تراشه‌ی اسنپدراگون 778G مجهز شده که تراشه‌ی معرفی‌شده‌ی کوالکام برای میان‌رده‌های پریمیوم محسوب می‌شود.

نکته‌ی جالب دیگری نیز در فهرست‌ها دیده می‌شود. هر دو گوشی هوشمند مبتنی بر اندروید ۱۱ هستند؛ سیستم‌عاملی که اخیرا معرفی شده است و اگر شایعات صحت داشته باشند، اجازه‌ی دسترسی کامل به تمامی امکانات آن از جمله سرویس‌های وب گوگل بار دیگر به محصولات جدید برند آنر داده می‌شود. 

چنین موضوعی در فهرست گیک‌بنچ تأیید یا رد نشده است؛ اما با مستقل شدن آنر از هواوی، به نظر می‌رسد اوضاع برای برند چینی تغییر کرده و دیگر شامل تحریم‌های ایالات متحده نمی‌شود. امکان استفاده از تراشه‌های کوالکام نیز این موضوعی را تأیید می‌کنند؛ زیرا استفاده نکردن از خدمات یا محصولات شرکت‌های آمریکایی یکی از تحریم‌هایی بود که ایالات متحده در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای هواوی در نظر گرفت.

منبع GSMArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده