شایعه: گلکسی اس ۲۲ سامسونگ فاقد دوربین زیر صفحه‌نمایش خواهد بود

شایعه: گلکسی اس ۲۲ سامسونگ فاقد دوربین زیر صفحه‌نمایش خواهد بود

گفته می‌شود گلکسی زد فولد ۳ با دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش معرفی خواهد شد؛ اما بر اساس گزارشی جدید، این ویژگی برای سری گلکسی اس ۲۲ در نظر گرفته نشده است.

مدتی است گزارش‌های مختلفی از گلکسی زد فولد ۳ سامسونگ به گوش می‌رسد؛ گوشی هوشمند تاشوی بعدی شرکت کره‌ای که همراه‌با گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی زد S21 FE روانه‌ی بازار خواهد شد و ویژگی‌های منحصربه‌فردی به کاربران ارائه خواهد داد.

یکی از ویژگی‌هایی گلکسی زد فولد ۳، دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش است؛ خصوصیتی که در خبری گفته شد با جذب نور بیشتر می‌تواند تصاویری به‌مراتب بهتر از محصولاتی با قابلیت مشابه ثبت کند. در همین راستا سؤالی مطرح شد که آیا سری گلکسی اس ۲۲ نیز این ویژگی را خواهد داشت یا خیر. گویا گزارش GSMArena پاسخ این سؤال را ارائه می‌دهد.

طبق گزارش منتشرشده، سامسونگ نمی‌خواهد خطر استفاده از دوربین زیر صفحه‌نمایش را در سری گلکسی اس ۲۲ به جان بخرد. چنین اقدامی کاملا منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا سری گلکسی اس شامل مهم‌ترین محصولات شرکت کره‌ای می‌شود و بروز کوچک‌ترین مشکلی در پرچم‌داران سری گلکسی اس می‌تواند ضربه‌ی سختی به درآمد و اعتبار سامسونگ بزند. احتمالا سران شرکت کره‌ای به همین علت در نظر گرفته‌اند که ویژگی دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش در محصولات دیگر این شرکت استفاده شود و به سری گلکسی اس ۲۲ نیاید.

در گزارش ذکر شده است که عملکرد دوربین زیر صفحه‌نمایش به‌حدی نرسیده که سران سامسونگ را برای استفاده از آن در پرچم‌داران سری گلکسی اس ۲۲ متقاعد کند. به احتمال فراوان سامسونگ در نظر دارد بازخورد کاربران گلکسی زد فولد ۳ و فروش آن را دریافت و بررسی کند و برای استفاده‌ی مجدد از دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش تصمیم بگیرد. البته با نگاهی به گزارش مشخص است که تحت هر شرایطی سامسونگ این ویژگی را به سری گلکسی اس ۲۲ نخواهد آورد.

تاکنون شرکت‌های مختلف پتنت‌هایی در مورد دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش به ثبت رسانده‌اند و حتی محصولاتی با برخورداری از ویژگی ذکرشده به بازار عرضه شده است؛ اما نمرات ضعیف عملکرد دوربین سلفی این محصولات به‌خصوص در زمینه‌ی جذب نور کافی برای فیلم‌برداری و عکاسی، نشان می‌دهد فناوری دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش جای کار بسیاری دارد.

در جالب‌ترین پتنت‌های به ثبت رسیده می‌توان به موردی اشاره کرد که گوگل به ثبت رسانده است. در این مدل، آینه‌ای بین دوربین سلفی و صفحه‌نمایش ثانویه قرار می‌گیرد و زمانی‌که کاربر قصد عکاسی، فیلم‌برداری یا چت تصویری دارد، به سمت دوربین سلفی می‌چرخد. در حالتی که دوربین سلفی غیرفعال باشد، به سمت صفحه‌نمایش ثانویه می‌چرخد تا حفره‌ی خالی را پر کند.

منبع GSMArena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده