سامسونگ به انتشار آپدیت اندروید برای گلکسی S8 و پشتیبانی از آن خاتمه داد

سامسونگ به انتشار آپدیت اندروید برای گلکسی S8 و پشتیبانی از آن خاتمه داد

سامسونگ اعلام کرد که به‌روزرسانی اندروید برای گلکسی S8، پرچم‌دار سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده است؛ اما گلکسی S8 اکتیو و گلکسی S8 لایت همچنان آپدیت اندروید را دریافت خواهند کرد.

گلکسی اس ۸ سامسونگ در سال ۲۰۱۷ معرفی شد؛ پرچم‌دار آن زمان که زبان طراحی را برای گوشی‌های نسل بعدی سامسونگ آماده کرد. پیش‌ از این، سامسونگ به‌روزرسانی منظم گلکسی S8 را منتشر می‌کرد و کاربران قدیمی می‌توانستند آپدیت جدید را دریافت کنند.

به‌ گزارش Androidauthority، سامسونگ اعلام کرده است که پشتیبانی و به‌روزرسانی اندروید را برای گلکسی S8 به‌طور رسمی کنار گذاشته. پایان رسیدن به‌روزرسانی به‌ این معنی نیست که دیگر از اس ۸ نمی‌توان استفاده کرد، اما استفاده از آن ممکن است به‌ دلیل قدیمی‌ بودن نرم‌افزار، در آینده با خطر امنیتی همراه باشد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که سامسونگ، سال گذشته انتشار به‌روزرسانی برای گلکسی S8 را به دوره‌های سه‌ماهه کاهش داد. سامسونگ سیاست پشتیبانی کامل از محصولاتش را دارد؛ اما گلکسی S8 قدیمی محسوب می‌شود و با توجه به گستردگی و تنوع گوشی‌های این شرکت، قابل درک است که پشتیبانی از گوشی‌های بسیار قدیمی به پایان برسد.

گلکسی S8 به مدت ۴ سال دوران درخشانی داشت. این گوشی با صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی AMOLED، اسنپدراگون 835 در ایالات متحده، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی در پشت و باتری با ظرفیت ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت روانه‌ی بازار شد. گلکسی اس ۸ به‌صورت پیش‌فرض با سیستم‌عامل اندروید ۷ نوقا عرضه شد؛ اما در آپدیتی، اندروید ۹ پای را دریافت کرد.

اخبار خوبی برای چند مدل S8 وجود دارد. اگر مالک  گلکسی S8‌ اکتیو هستید، همچنان به‌روزرسانی‌های سه‌ماهه را دریافت خواهید کرد. کاربران گلکسی S8 لایت نیز به‌روزرسانی‌های امنیتی دوساله را دریافت خواهند کرد. آخرین آپدیت امنیتی برای گلکسی S8 شامل پچ امنیتی آوریل ۲۰۲۱ است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده