وان پلاس 9 به دوربین فوق عریض ۵۰ مگاپیکسلی با لنز بدون فرم مجهز می‌شود

وان پلاس 9 به دوربین فوق عریض ۵۰ مگاپیکسلی با لنز بدون فرم مجهز می‌شود

وان پلاس در توییتر اعلام کرد حسگر ۵۰ مگاپیکسلی IMX766 در دوربین فوق عریض گوشی‌های بعدی‌اش حضور پیدا می‌کند. این دوربین دارای لنز بدون فرم خواهد بود.

وان پلاس چند روز پیش اعلام کرد دوربین اصلی گوشی‌های سری وان پلاس 9 که روز ۲۳ مارس ۲۰۲۱ (۳ فروردین ۱۴۰۰) معرفی می‌شوند مجهز به حسگر Sony IMX789 خواهد بود. روز گذشته این شرکت چینی به‌صورت رسمی اعلام کرد دوربین فوق عریض وان پلاس 9 از حسگر IMX766 استفاده می‌کند.

وان پلاس به‌طور کلی به انتشار تیزر این‌چنینی پیش از معرفی رسمی محصولات عادت دارد؛ به ‌همین دلیل از رویکردی که این شرکت برای ارائه‌ی جزئیات وان پلاس 9 در پیش گرفته است متعجب نشده‌ایم.

براساس گزارش GSMArena، وان پلاس گفته است دوربین فوق عریض گوشی پرچم‌دار جدیدش حسگر ۵۰ مگاپیکسلی دارد و از لنز بدون فرم استفاده می‌کند. این نوع لنز که نخستین بار در هواوی میت 40 پرو استفاده شد، به‌ جای اِلِمان‌های نوری کروی‌ یا غیر کروی، از لنز نامتقارن با سطح غیر هموار و پیچیده بهره می‌گیرد و یکی از مشکلات اصلی لنزهای فوق عریض یعنی اعوجاج (Distortion)‌ را برطرف می‌کند.

وان پلاس می‌گوید استفاده از لنز بدون فرم، اعوجاج را از ۲۰ درصد به حدود یک درصد کاهش می‌دهد. در کنار این موضوع، لنز بدون فرم سبک‌تر و باریک‌تر از لنزهای دیگر است.

پیت لایو، مدیرعامل وان پلاس، دو تصویر در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرده است. یکی از این تصاویر با دوربین عادی که مقداری اعوجاج دارد ثبت شده و تصویر دیگر نتیجه‌ی عملکرد حسگر IMX766 در دوربین فوق عریض گوشی وان پلاس است.

براساس شایعه‌ها، سری وان پلاس 9 قرار است شامل سه مدل یعنی وان پلاس 9 معمولی، وان پلاس 9 پرو و وان پلاس 9E باشد. وان پلاس هنوز نگفته است کدام مدل به دوربین فوق عریض ۵۰ مگاپیکسلی IMX766 مجهز می‌شوند؛ اما انتظار داریم این دوربین در مدل پرو حضور پیدا کند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این خبر چیست؟

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده