مینگ چی کو: آیفون در آینده‌ی ‌نزدیک به USB-C و تاچ ID در دکمه پاور مجهز نخواهد شد

مینگ چی کو: آیفون در آینده‌ی ‌نزدیک به USB-C و تاچ ID در دکمه پاور مجهز نخواهد شد

به ادعای مینگ چی کو، ادغام تاچ ID با دکمه‌ی پاور تجربه‌ی کاربری آیفون را بهبود می‌بخشد؛ اما اپل در آینده‌ی ‌نزدیک سراغ استفاده از این فناوری نخواهد رفت. 

مینگ چی کو، تحلیلگر نام‌آشنای محصولات اپل، می‌گوید وضعیت بازار و مزایای مالی باعث می‌شود شرکت کوپرتینویی سراغ استفاده از درگاه USB-C برای آیفون‌ نرود. او اعتقاد دارد اپل در آینده‌ی نزدیک فناوری تاچ ID را با دکمه‌ی پاور آیفون‌ ادغام نمی‌کند. بر اساس گزارش اپل اینسایدر، اپل در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت تبلت رده‌بالای آیپد پرو را به‌ جای درگاه لایتنینگ، به درگاه USB-C مجهز کند؛ اما بنا به‌ دلایلی در سری آیفون همچنان به لایتنینگ وفادار مانده است. 

مینگ چی کو در آخرین یادداشت تحلیلی خود می‌نویسد: «بازار انتظار دارد اپل درگاه لایتنینگ آیفون را به ‌خاطر USB-C رها کند و فناوری تاچ ID را از طریق دکمه‌ی پاور برگرداند. جدیدترین بررسی‌های ما نشان می‌دهد در برنامه‌ی قابل ‌رؤیت اپل، هیچ قصدی برای روی کار آوردن دو مشخصه‌ی یادشده وجود ندارد.» کو می‌گوید در ویژگی مقاومت در برابر آب، مشکلات فنی ‌مطرح می‌شود و از این موضوع باخبر است؛ اما نمی‌توان فشار بازار را نادیده گرفت. به‌طور مشخص‌، برنامه‌ی Made for iPhoneا(MFi) کسب‌وکاری پرسود است که احتمال دارد از هرگونه تغییر استراتژی اپل متأثر شود. 

مینگ چی کو  اعتقاد دارد USB-C برای سوددهی کسب وکار MFi زیان‌آور است و مشخصه‌ی ضد آب ‌بودن آن در سطح پایین‌تری نسبت ‌به لایتنینگ و مگ سیف قرار می‌گیرد. بنابر این اگر اپل در آینده لایتیتنگ را رها کند، ممکن است به‌ جای استفاده از درگاه USB-C، مستقیما سراغ طراحی بدون درگاه با پشتیبانی از استاندارد مگ سیف  برای آیفون برود.

کو می‌گوید در حال حاضر اکوسیستم مگ سیف به ‌اندازه‌ی کافی بالغ نشده و به‌ همین دلیل در آینده‌ی قابل ‌پیش‌بینی، آیفون همچنان مجهز به درگاه لایتنینگ خواهد بود. البته این گفته‌ بدین معنی نیست که مینگ چی کو معتقد باشد فناوری تاچ ID با آیفون‌های مدرن متناسب نیست.

در ادامه‌ی یادداشت تحلیلی مینگ چی کو می‌خوانیم: «ما اعتقاد داریم اگر اپل فناوری تاچ ID را با دکمه‌ی پاور آیفون ادغام کند، به ‌شکلی در خور توجه تجربه‌ی کاربری آن را تقویت می‌کند؛ بااین‌حال هیچ مدرک مشخصی درباره‌ی زمان استفاده از این فناوری در دکمه‌ی پاور دیده نمی‌شود.»

اپل پیش‌تر در تبلت آیپد ایر 4 فناوری تاچ ID با دکمه‌ی پاور ترکیب کرده بود.


منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید