ال جی احتمالا بخشی از واحد موبایل را به شرکت خوشه‌ای ویتنامی می‌فروشد

جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارشی تأییدنشده، ال جی با شرکت خوشه‌ای ویتنامی وارد مذاکره شده است. ظاهرا ال جی قصد دارد سیاست فروش تدریجی و بخش‌بخش واحد موبایل را در پیش بگیرد.
تبلیغات

ال جی الکترونیکس طی روزهای گذشته در تیتر یک اخبار بسیاری از رسانه‌های فناوری حضور داشته است، زیرا شایعه‌ها می‌گویند این شرکت کره‌ای پس از سال‌ها حضور در بازار موبایل قصد دارد به‌زودی از این بازار خارج شود. براساس گزارش خبرگزاری GSMArena، اخیرا در شایعه‌ای جدید گفته شده است که ال جی الکترونیکس به فروش کسب‌و‌کار موبایل خود به یک شرکت خوشه‌ای (کنگلومرا) ویتنامی فکر می‌کند.

ظاهرا مذاکرت بین ال جی و این شرکت خوشه‌ای بر سر واحد موبایل ال جی آغاز شده است. براساس آنچه منابع BusinessKorea ادعا می‌کنند شرکت خوشه‌ای Vingroup Co در ویتنام بهترین پیشنهاد را به ال جی برای خرید کسب‌و‌کار موبایل این شرکت ارائه داده است.

در حال حاضر آمار نشان می‌دهند Vingroup Co بالغ‌بر ۱۴ درصد از سرمایه‌ی بازار شرکت‌های ویتنامیِ فهرست‌شده را در اختیار دارد. Vingroup Co مدت‌ها است که در بخش‌های متعددی از بازار ورود کرده و زیرشاخه‌هایی در حوزه‌های مختلف نظیر هتل‌داری و مشاور املاک و شرکت‌های پخش‌کننده و خودرو و گوشی‌های هوشمند و توسعه‌ی زمین دارد.

 Vingroup Co به‌موجب قراردادی که با ال جی دارد مدت‌ها است در کارخانه‌های تولیدی خود برای این شرکت گوشی می‌سازد. از Vingroup Co پس از اوپو و سامسونگ به‌عنوان سومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی هوشمند در ویتنام یاد می‌شود.

براساس گزارش جدید، Vingroup Co به تصاحب کسب‌و‌کار موبایل ال جی در ایالات متحده‌ی آمریکا علاقه دارد؛ چنین قراردادی می‌تواند باعث شود Vingroup Co به بازارهای بین‌المللی ورود کند. گزارش‌ها می‌گویند ال جی تمایل دارد کسب‌و‌کار موبایل خود را به‌تدریج و به‌صورت بخش‌بخش به‌فروش برساند؛ زیرا ظاهرا فروش یک‌جای تمام واحد موبایل کار بسیار سختی است.

ال جی به‌تازگی یادداشتی داخلی برای کارمندان خود فرستاده است که از اعمال تغییرات بسیار مهم و به‌شکل فوری در کسب‌و‌کار موبایل این شرکت خبر می‌دهد. در این یادداشت گفته شده است که شرکت کره‌ای به فروش و عقب‌نشینی و کاهش ابعاد کسب‌و‌کارش در حوزه‌ی موبایل فکر می‌کند.

ال جی در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2021 گوشی ال جی رولبل را به‌صورت اولیه به‌نمایش گذاشت و سپس یکی از مقامات این شرکت گفت ال جی رولبل در سال ۲۰۲۱ به‌بازار می‌آید. با فروش کسب‌و‌کار موبایل ال جی، مشخص نیست که سرنوشت گوشی رول شدنی این شرکت به کجا ختم می‌شود. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات