امتیاز دوربین آیفون ۱۱ در آزمایش مجدد DXOMARK بیشتر شد

امتیاز دوربین آیفون ۱۱ در آزمایش مجدد DXOMARK بیشتر شد

در آزمون جدید وب‌سایت DXOMARK، دوربین‌ آیفون ۱۱ توانسته است امتیاز ۱۱۹ کسب کند.

DXOMARK به‌تازگی پروتکل‌های آزمایش دوربین‌ گوشی‌های هوشمند را تغییر داده است. به همین دلیل برخی از گوشی‌های موبایل دواره مورد آزمایش قرار گرفتند و امتیاز کلی آن‌ها تغییر کرده است. البته به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری شرکت‌ها برای گوشی‌های مختلف روی این تغییر امتیاز تأثیرگذار بوده است.

یکی از گوشی‌هایی که توسط DXOMARK دوباره آزمایش شده، آیفون ۱۱ است. امتیاز این گوشی در آزمایش مجدد از ۱۰۹ به ۱۱۹ ارتقا پیدا کرده است. امتیاز جدید باعث می‌شود آیفون ۱۱ بالاتر از پرچم‌دار سال ۲۰۲۰ سامسونگ یعنی گلکسی اس ۲۰ پلاس و حتی وان‌پلاس ۸ پرو قرار بگیرد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که گلکسی اس ۲۰ پلاس با پروتکل‌های جدید آزمایش نشده و امتیاز آن مربوط به آزمایش‌های قدیمی است.

امتیاز دوربین آیفون ۱۱

آیفون ۱۱ هنوز محصول خوبی برای عکاسی و فیلم‌برداری به حساب می‌آید و کیفیت عکس‌ها و فیلم‌های این گوشی همچنان خوب است. عکس‌های این گوشی از اکسپوژر دقیقی بهره می‌برند و دقت رنگ‌ها خوب است. آیفون ۱۱ در محیط‌های داخلی عکس‌هایی با جزئیات بالا ثبت می‌کند و دوربین زاویه باز آن عملکرد قابل قبولی دارد. البته در آزمایش جدید DXOMARK به این موضوع اشاره شده است که کیفیت زوم دوربین آیفون ۱۱ خوب نیست؛ چرا که این گوشی حسگر تله‌فوتو ندارد. عملکرد این گوشی در عکاسی پرتره و عکاسی در شب باعث شده است امتیاز بهتری دریافت کند.

DXOMARK درباره عملکرد آیفون ۱۱ در فیلم‌برداری، به لرزشگیر دوربین اشاره کرده است که باعث می‌شود کیفیت فیلم‌ افزایش پیدا کند. گفته شده است اگر در زمان فیلم‌برداری راه بروید، فیلم‌ دچار افکت ژله‌ای یا همان لرزش می‌شود. البته در زمان فیلم‌برداری از محیط‌های داخلی، ویدیوها از تراز سفیدی و اکسپوژر مناسبی برخوردار هستند.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده