سامسونگ با معرفی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی اس ۲۱ اولترا به تولید گوشی‌های نوت خاتمه می‌هد

سامسونگ با معرفی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی اس ۲۱ اولترا به تولید گوشی‌های نوت خاتمه می‌هد

طبق شایعات، به‌زودی سامسونگ با ارائه‌ی قلم S-Pen در گلکسی اس ۲۱ اولترا و گلکسی زد فولد ۳، به تولید و عرضه‌ی گوشی‌های نوت خاتمه می‌دهد.

سپتامبر سال ۲۰۱۱ (شهریور ۱۳۹۰) و زمانی‌که اپل در حال آمادگی برای معرفی آیفون ۴ اس بود، سامسونگ خانواده‌ی جدید کهکشانی‌اش موسوم به نوت (Note) را با قلم S-Pen رونمایی کرد تا نه‌تنها رقابت را با آیفون‌های اپل جذاب‌تر کند؛ بلکه دسته‌ای جدید از گوشی‌های هوشمند را پایه‌گذاری کند که در آن زمان به‌نام فبلت شناخته می‌شدند. طبق شایعات اخیر، سامسونگ بعد از حدود ۱۰ سال، قصد دارد سری گوشی‌های محبوب و موفق نوت را از رده خارج و خانواده‌ی زد فولد (Z Flod) را جایگزین آن کند. حال گزارشی جدید حکم تأییدی بر این ماجرا است و احتمال عرضه‌نشدن گوشی‌های نوت را بیش از هر زمان دیگری افزایش داده است.

پنل پشتی گلکسی زد فولد 2 / Galaxy Z Fold 2 سامسونگ برنزی و مشکی

در گذشته، اخباری زیادی مبنی‌بر تلاش سامسونگ برای پشتیبانی از قلم S-Pen در گلکسی اس ۲۱ اولترا و گوشی تاشو Z Fold 3 منتشر شده است و اکنون گفته‌های خبرگزاری کره‌ای Aju News همین موضوع را تأیید می‌کند. سامسونگ قصد دارد قلم S-Pen را به گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی اس ۲۱ اولترا اضافه کند. افزون‌براین، خبرگزاری یادشده ادعا می‌کند که در گوشی زد فولد ۳ مانند گلکسی نوت، شکافی برای جادادن قلم در خود دارد و جون ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) رونمایی و عرضه خواهد شد.

به‌گفته‌ی Aju News، سامسونگ با ارائه‌ی قلم S-Pen در محصولات ذکرشده، تولید خانواده‌ی گلکسی نوت را متوقف خواهد کرد که باتوجه‌به شایعات گذشته، اتفاق عجیبی رخ نخواهد داد؛ بااین‌حال، پایان یک دوره گوشی‌های موفق نوت را رقم خواهد زد.

همان‌طورکه گفته ‌شد، اولین گوشی از خانواده‌ی نوت سال ۲۰۱۱ رونمایی شد و با استفاده از قلم و صفحه‌نمایش بزرگش به محبوبیت بسیاری دست یافت و از آن موقع تاکنون، یکی از محصولات موفق برند کره‌ای به‌حساب می‌آید.

براساس این شایعات، سامسونگ برای استفاده از قلم در گلکسی زد فولد ۳ از نسل دوم شیشه‌ی فوق‌نازک (UTG) استفاده خواهد کرد. این ویژگی بسیار مهم و حیاتی برای استفاده از قلم S-Pen در گوشی تاشو زد فولد ۳ به‌حساب می‌آید؛ زیرا باعث می‌شود که مقاومت صفحه‌نمایش در‌مقایسه‌با نمایشگرهای پلاستیکی افزایش یابد و فشار واردشده هنگام استفاده از قلم روی نمایشگر آن، باعث ایجاد خط‌وخش نشود.

همچنین، Aju News ادعا می‌کند سامسونگ قصد دارد در گوشی تاشو جدیدش از دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند؛ اما احتملا این امر بر کیفیت صفحه‌نمایش و کیفیت تصویربرداری دوربین سلفی تأثیر خواهد گذاشت. درادامه، این رسانه می‌گوید سامسونگ در ابتدا قصد داشته است از یکدوربین سلفی پاپ‌آپ برای زد فولد ۳ استفاده کند؛ اما این دوربین از آزمون‌های کیفی سربلند بیرون نیامده است. ناگفته نماند چند روز پیش نیز، رسانه‌ای دیگر همین ادعا را بیان کرده بود. بااین‌اوصاف، انتظار می‌رود گلکسی زد فولد ۳ اولین گوشی سامسونگ مجهز به دوربین سلفی ادغام‌شده با صفحه‌نمایش باشد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده