DXOMARK نتایج دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو را منتشر کرد

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی آیفون ۱۲ پرو در آزمون‌های DXOMARK با کسب ۹۸ امتیاز در رتبه‌ی هفتم برترین دوربین‌های این وب‌سایت قرار گرفت.
تبلیغات

اپل امسال در مراسمی موسوم به Hi Speed، از سری آیفون‌های ۱۲ رونمایی کرد؛ کوپرتینویی‌ها در هر چهار آیفون معرفی شده از دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی استفاده کرده‌اند که قابلیت فیلم‌برداری 4k و ۶۰ فریم‌برثانیه، قابلیت فیلم‌برداری با فرمت دالبی ویژن و قابلیت عکاسی در شب را به ارمغان می‌آورد. سخت‌افزار دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو را یک حسگر 1/3.6 اینچی با دیافراگمِ f/2.2 تشکیل داده است. حال وب‌سایت DXOMARK که مرجعی برای سنجش کیفیت دوربین به حساب می‌آید، دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو را در شرایط آزمایشگاهی به‌صورت موشکافانه مورد بررسی قرار داده است و نتایج حاصل شده، این دوربین سلفی را با امتیاز ۹۸، هم‌امتیاز با ایسوس زنفون ۶ و یک امتیاز کمتر از نوت ۱۰ پلاس، در رتبه‌ی هفتم این وب‌سایت قرارد دارده است.

آیفون ۱۲ پرو با کسب امتیاز ۱۰۱ در بخش عکاسی و امتیاز ۹۳ در بخش فیلم‌برداری، عملکرد خوبی درثبت جزئیات چهره در شرایط عادی نوری ثبت کرده است. از دیگر نکاتی که DXOMARK به آن اشاره می‌کند عکس‌های بوکه‌ی و دامنه دینامیکی گسترده است. فیلم‌های سلفی نیز از تعادل رنگ سفید دقیق، جزئیات بسیار خوب و مصنوعات تصویری کاملا کنترل شده را در حالت فیلم‌برداری با رزولوشن 4K و ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه ارائه می‌دهد.

امتیاز دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو

در پایان، وب‌سایت DXOMARK امتیاز ۹۸ را به سلفی آیفون ۱۲ پرو اعطا کرده است؛ با اینکه امتیاز کسب شده امتیاز خوبی به حساب می‌آید، اما هنوز از دیگر رقبای خود عقب‌تر و در جایگاه هفتم جدول این وب‌سایت قرار می‌گیرد. دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی امتیاز DXOMARK به دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو چیست؟ 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات