آیفون ۱۲ پرو، امتیاز ۱۲۸ را از آزمون‌ DXOMARK به دست آورد

جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
دوربین سه‌گانه‌ی آیفون ۱۲ پرو، در آزمایش‌های DXOMARK، امتیاز ۱۲۸ در حالت کلی، ۱۳۵ در عکاسی، ۱۱۲ در فیلم‌برداری و ۶۶ را در بزرگ‌نمایی کسب کرد.
تبلیغات

اپل امسال در مراسمی موسوم به Hi Speed، از سری آیفون‌های ۱۲ رونمایی کرد؛ کوپرتینویی‌ها در آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس برخلاف دو گوشی دیگر از یک حسگر اضافی با نام لیدار (LiDAR) استفاده کردند که عملکرد AR و فکوس در شب را بهبود می‌بخشد. حال وب‌سایت DXOMARK که مرجعی برای سنجش کیفیت دوربین به حساب می‌آید، آیفون ۱۲ پرو را در شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار داده است و نتایج آن، از عملکرد خوب آیفون ۱۲ پرو حکایت دارد.

در مجموع، دوربین سه‌گانه‌ی آیفون ۱۲ توانسته امتیاز خوب ۱۲۸ را کسب کند و DXOMARK آن را در لیست پنج دوربین برتر تلفن‌های هوشمند قرار داده است. DXOMARK توضیح می‌دهد که امتیاز کلی، شامل نمره‌ی عکاسی ۱۳۵ و نمره ویدئو ۱۱۲ است و از طرف دیگر دوربین آیفون ۱۲ پرو در حالت بزرگ‌نمایی باتوجه‌به زوم اپتیکال ۲ برای و نداشتن دوربین پریسکوپی، عملکرد خوبی را از خود ثبت کرده است.

آیفون ۱۲ پرو با امتیاز کلی ۱۲۸ و با فاصله‌ی ۴ امتیازی نسبت به آیفون ۱۱ پرو مکس در جایگاه چهارم جدول DXOMARK قرار گرفته است؛ نمره کلی بر اساس امتیاز بالای عکاسی ۱۳۵ و نمره ویدیویی بسیار خوب ۱۱۲ بنا شده است و همچنین در بخش بزرگ‌نمایی امتیاز ۶۶ را کسب کرده است.

DXOMARK از فوکوس خودکار و عملکرد فیلم‌برداری آیفون ۱۲ پرو تعریف کرده و ادامه می‌گوید:

درنهایت وب‌سایت DXOMARK امتیاز خوبی را به آیفون ۱۲ پرو داده است؛ البته این را باید در نظر داشته باشید، اغلب الگوریتم‌ها و آزمایش‌های DXOMARK، زیر سؤال می‌رود و اختلاف‌نظرهایی نیز بر آن وارد می‌شود؛ معمولا کیفیت دوربین یک برسی نسبی است؛ بررسی و اختصاص امتیاز به آن بسیار چالش برانگیز است. این امر به‌ویژه هنگامی خود را نشان می‌دهد که مقیاس ثابتی وجود نداشته باشد و امتیازها بالاتر از ۱۰۰ باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات