احتمال پشتیبانی پیکسل 4 ای 5G و پیکسل 5 از قابلیت DSDS در شبکه 5G‌

احتمال پشتیبانی پیکسل 4 ای 5G و پیکسل 5 از قابلیت DSDS در شبکه 5G‌

وب‌سایت 9to5Google کد تغییریافته‌ای در پروژه‌ی متن باز اندروید شناسایی کرده است که امکان استفاده از قابلیت DSDS روی شبکه‌ی 5G را در گوگل پیکسل 4 ای 5G فراهم می‌کند.

گوشی‌های هوشمند پیکسل 4 ای 5G و پیکسل 5 گوگل به‌زودی به کاربران امکان خواهند داد که در حین اتصال به شبکه‌ی 5G، از قابلیت دو سیم‌کارت هم‌زمان موسوم به DSDSا(Dual-SIM dual-standby) استفاده کنند. وب‌سایت 9to5Google کد تغییریافته‌ای شناسایی کرده که در پروژه‌ی متن باز اندروید (AOSP) منتشر شده است و امکان استفاده از قابلیت DSDS روی شبکه‌ی 5G را در گوگل پیکسل 4 ای 5Gا(Pixel 4a 5G) فراهم می‌کند.

همان‌گونه که صفحه‌ی پشتیبانی گوگل درباره‌ی DSDS متذکر شده است، کاربران پیکسل 5 و پیکسل 4 ای 5G در حال‌ حاضر تنها زمانی امکان اتصال به شبکه‌ی 4G خواهند داشت که قابلیت یادشده فعال باشد. برای اتصال به شبکه‌ی 5G، کاربر باید سیم‌کارتی که برای استفاده از داده تنظیم نشده است، موقتا غیرفعال کند.

درحالی‌که ماهیت AOSP به‌صورت متن باز است، اظهار نظری به کد مذکور ضمیمه شده که نشان می‌دهد این کد، برداشته‌شده از کد منبع اندروید است. کد یادشده تنها به عبارت «Bramble» اشاره دارد که نام کدگذاری‌شده‌ی گوگل پیکسل 4 ای 5G است؛ بااین‌حال احتمالا ویژگی DSDS روی شبکه‌ی 5G به‌زودی برای پیکسل 5 نیز ارائه خواهد شد؛ زیرا بهترین گوشی‌های گوگل در سال ۲۰۲۰ از تراشه‌ای مشابه، یعنی اسنپدراگون 765G استفاده می‌کنند و در بخش‌های دیگر کاملا شبیه به هم هستند.

باتوجه‌به اینکه هنوز تغییر کدی برای پیکسل ۵ مشاهده نشده است، بعید به ‌نظر می‌رسد که امکان استفاده از شبکه‌ی 5G و قابلیت DSDS به‌صورت هم‌زمان در ماه جاری برای کاربران این محصول ارائه شود. در عوض احتمال می‌رود در ماه آینده، برای هر دو گوشی هوشمند به‌روزرسانی‌های امنیتی منتشر شود.

منبع androidcentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده