ال جی رولبل؛ نام احتمالی گوشی رول شدنی الجی

پنج‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ثبت شدن نام تجاری ال‌جی رولبل (LG Rollable) نشان می‌دهد که به‌ احتمال زیاد، ‌اکنون نام رسمی گوشی رول شدنی الجی را می‌دانیم.
تبلیغات

واحد تجاری تحقیقاتی ال‌جی که طی سال جاری میلادی موفق ‌به طراحی گوشی‌های جدید و جالبی نظیر ال‌جی وینگ شده است، اعلام کرد روی یک گوشی هوشمند با نمایشگر OLED رول‌ شدنی کار می‌کند؛ این گوشی رول شدنی برای عرضه در سال آینده‌ی میلادی برنامه‌ریزی شده است. ال‌جی در پایان برگزاری مراسم معرفی ال‌جی وینگ، به‌صورت مختصر به گوشی رول شدنی خود اشاره کرده بود و بر اساس جدیدترین شایعه‌ها، تاریخ عرضه‌ی این دستگاه برای مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ - فروردین ۱۴۰۰) تعیین شده است.

اگر با خود فکر می‌کردید ال‌جی قصد دارد چه نامی روی گوشی رول شدنی خود بگذارد، بهتر است بدانید اخیرا نام تجاری جدیدی توسط ال‌جی در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا (EUIPO)‌ ثبت شده است که به‌ نام گوشی رول شدنی اشاره می‌کند. نام تجاریِ ثبت‌شده، ال‌جی رولبل (LG Rollable) است. ال‌جی رولبل اسمی ساده است و مستقیما به اصلی‌ترین مشخصه‌ی گوشی اشاره می‌کند و از همین حیث، شبیه نامی همچون گلکسی فولد سامسونگ است. 

پرونده‌ی جدید دفتر مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا توسط شرکتی واسطه با نام Mitscherlich در مونیخ ثبت شده است. این شرکت سابقه‌ی ثبت کردن نام تجاری به‌ نمایندگی از طرف ال‌جی دارد که از بین آن‌ نام‌ها می‌توانیم به LG The Roll،اLG Double Roll،اLG Dual Roll،اLG Bi-Roll و LG Roll Canvas اشاره کنیم. از بین این نام‌های تجاری، در نگاه اول LG Rollable بهتر از بقیه به‌ نظر می‌رسد. در بخش توضیحات پرونده‌ی مربوط به ‌نام تجاری LG Rollable آمده است که این نام به گوشی هوشمندی اشاره دارد که احتمالا از قلم لمسی (استایلوس) هم پشتیبانی می‌کند.

نام تجاری ال جی رولبل / LG Rollable در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا / EUIPO

توجه داشته باشید که تصویر اصلی این مقاله،‌ رندر فاش‌شده نیست و توسط وب‌سایت LetsGoDigital بر پایه‌ی شایعه‌ها در مورد طراحی نهایی این محصول ساخته شده‌ است.

بر طبق برخی از شایعه‌های قدیمی‌تر، در گوشی رول شدنی الجی از نمایشگر ساخت شرکت چینی BOE استفاده خواهد شد. رسانه‌های کره‌ای ادعا می‌کنند الجی تولید نمونه‌ی اولیه ال‌جی رولبل را در کارخانه‌ی شهر پیونگتائک آغاز کرده و در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد از آن در حال ساخت است. شرکت‌ها همواره پیش از تولید انبوه هر دستگاه‌، سه یا چهار سری پروتوتایپ از آن‌ می‌سازند. گفته می‌شود ال‌جی از گوشی رول شدنی خود به‌صورت داخلی با نام پروژه‌ی B یاد می‌کند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی نام ال‌جی رولبل چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات