کالبدشکافی آیفون 12، باتری ۲٫۸۱۵ میلی‌ آمپر ساعتی را تایید کرد

کالبدشکافی آیفون 12، باتری ۲٫۸۱۵ میلی‌ آمپر ساعتی را تایید کرد

انتشار ویدیوی کالبدشکافی علاوه بر نوع مودم در ویدئو تأیید می‌شود که آیفون 12 اپل باتری با ظرفیت ۲،۸۱۵ میلی‌آمپرساعتی دارد.

انتظار می‌رود که به‌زودی آیفون ۱۲ اپل و مدل‌های دیگر آن در ویترین فروشگاه‌های سراسر دنیا قرار گیرند؛ اما با وجود فاصله تا زمان عرضه، ویدئویی از کالبدشکافی جدیدترین دستاورد کوپرتینویی‌ها در فضای مجازی منتشر شده که برخی ویژگی‌های سخت‌افزاری نسخه استاندارد سری آیفون ۱۲ را فاش می‌سازد.

ویدئوی مذکور که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید در سایت ویبو، شبکه اجتماعی چینی زبان‌ها منتشر شده بود. در این ویدئو علاوه بر کالبدشکافی آیفون ۱۲ برخی قطعات آن با آیفون ۱۱ نیز مورد مقایسه قرار می‌گیرد تا شاهد تفاوت‌های اعمال‌شده در دو نسل متفاوت از آیفون‌های اپل باشیم.

آنچه نظرمان را در ویدئو به خود جلب می‌کند تفاوت ضخامت صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ در مقایسه با نسل پیشین است؛ به‌نحوی‌که میزان ضخامت آن بسیار کمتر شده و همچنین در ویدئو مشخص می‌شود که آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ از موتور حرکتی کوچک‌تری برای ایجاد لرزش استفاده می‌کند.

درمجموع، آیفون ‍۱۲ در مقایسه با آیفون ۱۱ از ۱۱ درصد ضخامت کمتر، ۱۵ درصد ابعاد کوچک‌تر و ۱۶ درصد وزن کمتر بهره می‌برد که همین امر بیانگر سبک‌ شدن و برخورداری از آرگونومی بهتر آیفون ۱۲ نسبت به نسل پیشین است. در ادامه ویدئو مشخص می‌شود که آیفون جدید کوپرتینویی‌ها باتری با ظرفیت ۲،۸۱۵ میلی‌آمپرساعت دارد. چنین موضوعی در گزارش‌های قبلی مشخص شده بود؛ اما ویدئوی کالبدشکافی تمامی گزارش‌های قبلی را با نمایش مشخصات باتری، تأیید می‌کند.

در مقایسه با نسل پیشین باید گفت که آیفون ۱۲ نسبت به باتری ۳،۱۱۰ میلی‌آمپرساعتی آیفون ۱۱ از باتری با ظرفیت کمتر استفاده می‌کند؛ اما به‌لطف تراشه بهتر و همچنین بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری، اپل مدعی شده که مصرف انرژی آیفون ۱۲ کمتر از آیفون ۱۱ است.

آیفون 12 کالبدشکافی

در ادامه، مشخصات مودم استفاده‌شده در گوشی آیفون 12 برملا می‌شود. کوپرتینویی‌ها برای برخورداری گوشی هوشمند جدیدشان از نسل نوین ارتباطات 5G از مودم X55 کوالکام استفاده کرده‌اند که در فوریه سال ۲۰۱۹ معرفی شد و در برخی تراشه‌های بالارده شرکت آمریکایی کوالکام نیز استفاده می‌شود. بااین‌حال، اپل می‌توانست از مودم X60 کوالکام استفاده کند که بر اساس لیتوگرافی ۵ نانومتری طراحی و ساخته شده و نسبت به مودم X55 در حدود ۳۰ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند.

مودم X60 کوالکام انتظار می‌رود در تراشه‌های نسل بعدی این شرکت از جمله اسنپدراگون ۸۷۵ استفاده شود. درحال‌حاضر مشخص نیست که چرا اپل از مودم نسل جدیدتر کوالکام استفاده نکرده است؛ اما می‌توان مواردی ازجمله افزایش هزینه نهایی یا محدودیت در تولید انبوه تراشه X60 را مثال زد.

استفاده از مودم X55 کوالکام در آیفون ۱۲ در حالی رخ می‌دهد که گزارش‌ها از افزایش چشمگیر میزان انرژی گوشی هوشمند در زمان فعال بودن ارتباطات 5G خبر می‌دهند؛ موضوعی که می‌تواند به یکی از نقاط ضعف آیفون ۱۲ تبدیل شود.

دانلود ویدئو از آپارت - تماشای ویدئو در یوتیوب

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده