باتری مانع ساخت گوشی کوچک ردمی شده است

دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
به‌نظر می‌رسد که شرکت ردمی به ساخت گوشی کوچک علاقه زیادی دارد؛ اما ظرفیت باتری کم مانع از ساخت چنین محصولی شده است.
تبلیغات

درحال‌حاضر، گوشی‌های کوچک زیادی را در بازار گوشی‌های هوشمند مشاهده نمی‌کنید. آیفون ۱۲ مینی و آیفون SE سال ۲۰۲۰ و پیکسل ۵ سه گزینه‌ای هستند که با آن مواجه می‌شوید. اکثر گوشی‌های موجود در بازار از صفحه‌نمایش ۶ اینچ یا بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. شیائومی نیز در سال ۲۰۲۰ گوشی‌هایی در اندازه ۶٫۴ اینچ یا بزرگ‌تر راهی بازار کرد.

حالا مدیر اجرایی شرکت ردمی، یکی از زیرمجموعه‌های شیائومی، به این موضوع اشاره کرده که شرکتش به ساخت گوشی کوچک یا گوشی مینی علاقه دارد.

بااین‌حال، مشکل بزرگی در زمینه‌ی تولید گوشی‌های مینی وجود دارد: ظرفیت باتری. گوشی کوچک باعث می‌شود که ابعاد باتری هم کوچک‌تر شود و این به‌معنای کم‌شدن ظرفیت باتری است. قبلا هم دیده بودیم که گوشی‌هایی مانند آیفون SE سال ۲۰۲۰ و پیکسل 4a و گوشی‌های کامپکت پیشین سونی ظرفیت باتری کمتری داشتند. باوجوداین‌، مصرف باتری به بهینه‌کردن نرم‌افزار مربوط می‌شود.

مثلا گوشی پیکسل 4a با باتری ۳،۱۴۰ میلی‌آمپرساعتی، مشکلی ازنظر باتری ایجاد نمی‌کرد. بااین‌حال، بهینه‌کردن نرم‌افزاری گوشی هم بسیار سخت و پیچیده است و راهکارهای خاص خود را دارد؛ مخصوصا الان که در حال رفتن به‌سمت 5G هستیم و این تکنولوژی باتری زیادی مصرف می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات