ممکن است سخت‌افزار آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار قدرتمندتر از آیفون ۱۲ پرو باشد

ممکن است سخت‌افزار آیفون ۱۲ پرو مکس بسیار قدرتمندتر از آیفون ۱۲ پرو باشد

به‌نظر می‌رسد اپل قصد دارد با عرضه‌ی خانواده‌ی گوشی‌های آیفون ۱۲، معنای واقعی پرچم‌دار را به صنعت فناوری و گوشی‌‌های هوشمند نشان دهد.

در روزهای آتی، انتظار می‌رود اپل جدیدترین پرچم‌دار گوشی‌های هوشمند خود، یعنی خانواده‌ی آیفون ۱۲ را رونمایی کند. دراین‌میان، اخیرا شایعاتی منتشر شده است که انتظارات طرفداران را بیش‌ازپیش بیشتر می‌کند. براساس اطلاعاتی که به‌تازگی از پرچم‌دار جدید اپل فاش شده است، به‌احتمال زیاد اختلاف سخت‌افزار آیفون ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو بسیار زیاد خواهد بود و آیفون ۱۲ پرو مکس حس پرچم‌دار واقعی را به مخاطب القا خواهد کرد.

یوتیوبر و محتواساز معروفی که بیشتر به‌دلیل تحلیل‌هایش درباره‌ی محصولات اپل شناخته می‌شود، اخیرا با یکی از افشاگران معروف فناوری، مکس وینباخ، همکاری کرده است تا برخی از اطلاعات مهم فاش‌شده از آیفون ۱۲ را اعلام و دیگر اطلاعات پیش‌تر فاش‌شده را یادآوری کند. مهم‌ترین نکته‌ای که در این ویدئو ذکر شد، اذعان اختلاف سخت‌افزار آیفون ۱۲ پرو مکس و آیفون ۱۲ پرو بود و به‌نظر می‌رسد ۱۲ پرو مکس بسیار قدرتمند از نسخه‌ی پرو باشد. 

نکته‌ی جالب اینجا است که در خانواده‌ی آیفون ۱۱، نسخه‌ی پرو و پرو مکس تفاوت چندانی ازلحاظ سخت‌افزاری نداشتند و تفاوت اصلی آن‌ها در اندازه‌ی صفحه‌نمایش بود (نسخه‌ی پرو ۵/۸ اینچی و نسخه‌ی پرو مکس ۶/۵ اینچی). باوجوداین، این‌بار به‌نظر می‌رسد که اپل قصد دارد مدل پرو مکس را از استاندارهای سابقش جدا کند و مدلی با سخت‌افزار قوی‌تر روانه‌ی بازار کند. در این افشاگری، اعلام شده است که بسیاری از ویژگی‌های مهم خانواده‌ی آیفون ۱۲ متعلق به مدل پرو مکس است؛ ازجمله نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و حسگرهای LiDAR.

آیفون 12 اپل / Apple iPhone 12

این اطلاعات فاش‌شده می‌تواند برای طرفداران اپل بسیار خوشحال‌کننده باشد؛ اما کمتر کسی به این نکته اشاره کرده است که اپل چگونه می‌خواهد تمامی این فناوری‌های قدرتمند را در آیفون ۱۲ پرو مکس جای دهد و در هفته‌های آتی رونمایی کند و برای فروش دردسترس قرار دهد. در افشاگری این دو فعالان فناوری، به این نکته اشاره شد و احتمالا در کنفرانس آنلاین بعدی اپل، اعلام می‌شود که نسخه‌ی پرو مکس آیفون ۱۲، با کمی تأخیر و به‌عنوان آخرین محصول از خانواده آیفون ۱۲ منتشر می‌شود.

تاکنون، به‌صورت غیررسمی مشخص شده است که ۱۳ اکتبر مراسم رونمایی آیفون بعدی را شاهد خواهیم بود و به‌احتمال زیاد آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو در همان هفته روانه‌ی بازار خواهند شد؛ اما برای انتشار آیفون ۱۲ پرو مکس، احتمالا باید تا اواخر نوامبر انتظار بکشیم. 

علاوه‌بر پیشرفت‌های بزرگی که در فناوری صفحه‌نمایش و دوربین‌ آیفون ۱۲ پرو مکس نشان داده می‌شود، احتمالا باید منتظر باشیم که اپل گوشی مجهز به 5G را رونمایی کند و این شایعه وجود دارد که تنها مدل آیفون ۱۲ پرو مکس به فناوری 5G مجهز باشد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این شایعه‌ها چیست؟

منبع TechRadar

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید