تصویر واقعی نمایشگر آیفون 12 اپل با بریدگی مشابه آیفون 11 فاش شد

تصویر واقعی نمایشگر آیفون 12 اپل با بریدگی مشابه آیفون 11 فاش شد

یکی از افشاگران، تصویری از ماژول صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ اپل فاش کرده است که برخی شایعه‌ها را درمورد ابعاد بریدگی (ناچ) رد می‌کند؛ اما هم‌زمان مهر تأییدی بر شایعه‌های مربوط به ابعاد صفحه‌نمایش می‌زند.

سپتامبر امسال (شهریور و مهر ۱۳۹۹)‌ قرار است ماه بسیار هیجان‌انگیزی برای علاقه‌مندان به دنیای فناوری و صنعت موبایل باشد؛ به‌خصوص کسانی که طرفدار اپل هستند و اخبار مرتبط‌به این شرکت را به‌دقت دنبال می‌کنند. براساس آنچه از گوشه و کنار شنیده‌ایم، غول فناوری‌محور بزرگ اهل کوپرتینو قصد دارد روز هشتم سپتامبر ۲۰۲۰ (۱۸ شهریور ۱۳۹۹) با برگزاری مراسمی ویژه، از جدیدترین محصولات خود پرده‌برداری کند. محصولاتی که انتظار معرفی آن‌ها را در رویداد ۱۸ شهریور داریم، شامل اپل واچ سری ۶، آیپد جدید، پد شارژ بی‌سیم ایرپاور و البته گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ (در قالب چهار عضو) هستند. 

هنوز فاصله‌ی نسبتا زیادی تا برگزاری مراسم اپل باقی مانده،‌ اما تقریبا تمامی اطلاعات مربوط به گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ را می‌دانیم. هرچه به رویداد اپل نزدیک می‌شویم جزئیات بیشتری از محصولات این شرکت شامل گوشی‌ها و حتی اپل واچ جدید فاش می‌شوند. در همین راستا به‌تازگی ماژول صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ اپل در تصویری واقعی رؤیت شده است. آیفون ۱۲ قرار است ضعیف‌ترین گوشی در خانواده‌ی خود باشد و از صفحه‌نمایش ۵٫۴ اینچ OLED بهره بگیرد. البته هنوز هم زمزمه‌هایی درمورد احتمال تجهیز آیفون ۱۲ به صفحه‌نمایش LCD شنیده می‌شود و بهره‌مندی گوشی از OLED قطعی نیست.

در نظر داشته باشید که با دستگاهی تمام‌صفحه طرف هستیم (البته بدون احتساب بریدگی). این یعنی آیفون ۱۲ قرار است ابعادی بسیار جمع‌و‌جور داشته باشد؛ شایعه‌ها می‌گویند ابعاد آیفون ۱۲ کمتر از آیفون SE نسل دوم است. تصویر ماژول صفحه‌نمایش آیفون ۵٫۴ اینچ ۲۰۲۰ توسط یکی از افشاگران با نام کاربری Digital Chat Station منتشر شده است.

ماژول نمایشگر آیفون 12 اپل / Apple iPhone 12 در دنیای واقعی

تصویر فاش‌شده نشان می‌دهد صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ میزبان بریدگی در بخش بالایی خود است که به‌هیچ‌وجه باعث تعجب ما نمی‌شود؛ حسگرهایی که اپل برای فناوری فیس ID مورداستفاده قرار می‌دهد بسیار پیشرفته هستند و برای پیاده‌سازی آن‌ها در گوشی باید فضای خاصی به آن‌ها اختصاص داده شود. بنابراین حذف بریدگی صفحه‌نمایش در گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲، منتفی است. برخی شایعه‌ها می‌گویند اپل می‌خواهد فروردین‌ماه سال آینده مدل جدید آیفون SE را بدون فیس ID عرضه کند. این گوشی فناوری تاچ ID را درون کلید پاور سمت راست خود یکپارچه خواهد کرد. تنها در آن صورت است که می‌توانیم انتظار حذف بریدگی را داشته باشیم؛ البته با فرض اینکه اپل بتواند به فناوری لازم برای انتقال دوربین سلفی به زیر صفحه‌نمایش دست پیدا کند.

شایعه‌های پیشین به کوچک‌تر شدن بریدگی اشاره می‌کردند، اما تصویر فاش‌شده خلاف این موضوع را نشان می‌دهد

بررسی کوتاه تصویر ماژول صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ برخی شایعه‌های پیشین درمورد بریدگی را رد می‌کند. گفته می‌شد آیفون ۱۲ بریدگی کوچک‌تری نسبت‌به خانواده‌ی آیفون ۱۱ دارد، اما این تصویر خلاف این موضوع را اعلام می‌کند. به‌نظر می‌رسد اپل نتوانسته فاصله‌ی بین حسگرهای مختلف فیس ID را کمتر کند تا درنهایت فضایی که در بالای صفحه‌نمایش اشغال می‌کنند کاهش یابد.

از قرار معلوم ابعاد آیفون ۱۲ به‌حدی جمع‌و‌جور است که امکان کار کردن با یک دست را به‌خوبی ارائه می‌دهد. این تصویر صرفا صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ را نشان می‌دهد. طبق شایعه‌های پیشین، اپل سه گوشی دیگر نیز در صف عرضه دارد که با نام‌های آیفون ۱۲ مکس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس شناخته می‌شوند. مدل‌های مکس و پرو صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچ OLED دارند درحالی‌که مدل پرو مکس از صفحه‌نمایش ۶٫۷ اینچ OLED استفاده می‌کند. 

مقاله‌های مرتبط

براساس اطلاعات فاش‌شده، مدل پایه‌ی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ دارای صفحه‌نمایش ۵٫۴ اینچ با وضوح ۲٬۳۴۰ در ۱٬۰۸۰ پیکسل و تراکم ۴۷۵ پیکسل در هر اینچ خواهد بود. صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچ آیفون ۱۲ مکس وضوح ۲٬۵۳۲ در ۱٬۱۷۰ پیکسل و تراکم ۴۶۰ پیکسل در هر اینچ را ارائه خواهد داد. همان‌طور که اشاره کردیم صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ پرو قرار است همان چیزی باشد که در آیفون ۱۲ مکس استفاده شده است. آیفون ۱۲ پرو مکس هم صفحه‌نمایش ۶٫۷ اینچ با وضوح ۲٬۷۷۸ در ۱٬۲۸۴ پیکسل و تراکم ۴۵۸ پیکسل در هر اینچ خواهد داشت.

اپل قصد دارد در گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ از تراشه‌ی پنج نانومتری A14 استفاده کند. قیمت گوشی اپل آیفون ۱۲ احتمالا ۶۴۹ دلار (برای کانفیگ پایه) خواهد بود. گفته می‌شود این قیمت به مدل 5G مربوط است و مدل LTE گوشی ۵۴۹ دلار قیمت دارد. این گوشی احتمالا از باتری ۲٬۲۲۷ میلی‌آمپرساعتی استفاده خواهد کرد. درکنار این‌ها شایعه‌ای جدید از حضور لنز ساخت شرکت‌های Semco و Sunny Optical در آیفون ۱۲ خبر می‌دهد. دوربین مجهز به این لنزها عملکرد بهتر و سیستم فوکوس خودکار تقویت‌‌شده خواهد داشت. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی ماژول صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ دارید؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید