وان پلاس دیگر با مک لارن برای تولید نسخه‌ای ویژه از پرچم‌داران خود همکاری نمی‌کند

وان پلاس دیگر با مک لارن برای تولید نسخه‌ای ویژه از پرچم‌داران خود همکاری نمی‌کند

گزارش‌ها از قطع همکاری دو شرکت وان‌پلاس و مک‌لارن در تولید نسخه‌های ویژه از گوشی‌های هوشمند وان‌پلاس با لوگوی مک‌لارن خبر می‌دهند.

طی سال‌های اخیر شاهد بودیم که شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند با شرکت‌های فعال در عرصه‌های دیگر به تولید محصولاتی ویژه اقدام می‌کردند که درواقع نسخه‌ای خاص از تلفن هوشمند تازه معرفی‌شده آن‌ها بود.

یکی از این شرکت‌ها نیز وان‌پلاس بود که طی همکاری مشترک با مک‌لارن، هربار نسخه‌ای پریمیوم از پرچم‌داران خود با برخورداری از طراحی خاص و لوگوی مک‌لارن برای علاقه‌مندان به هر دو برند عرضه می‌کرد.

اولین همکاری دو شرکت در دسامبر سال ۲۰۱۸ شروع شد و شاهد نسخه‌ای ویژه از گوشی وان‌پلاس ۶ تی به‌نام وان‌پلاس ۶ تی نسخه مک‌لارن بودیم؛ محصولی که نسبت به نسخه‌های استاندارد از طراحی با کمی تفاوت و البته برچسب قیمتی گران‌تر برخوردار بود و همراه‌با شارژ ۳۰ واتی Warp عرضه شد.

تفاوت‌های نسخه مک‌لارن وان‌پلاس ۶ تی نسبت به مدل‌های استاندارد تنها در موارد ذکرشده خلاصه نمی‌شد. وان‌پلاس در این نسخه از پرچم‌داران خود از حافظه رم ۱۰ گیگابایتی استفاده کرده بود و آن را با قیمت ۷۰۰ یورو روانه بازار کرد.

سال بعد شاهد عرضه وان‌پلاس ۷ تی پرو نسخه مک‌لارن بودیم که البته از فناوری ارتباطات ۵ جی نیز پشتیبانی می‌کرد. با وجود اینکه چنین اقدامی به ایجاد تنوع در میان گوشی‌های هوشمند موجود در بازار کمک شایانی می‌کرد، حال به‌نظر می‌رسد که دیگر محصولی با همکاری دو شرکت وان‌پلاس و مک‌لارن تولید نخواهد شد؛ زیرا سران شرکت وان‌پلاس از قطع همکاری مشترکشان با شرکت خودروسازی خبر دادند.

شاید چنین اقدامی را بتوان در سیاست‌های اشتباه شرکت چینی در عرضه نسخه مک‌لارن وان‌پلاس ۷ تی پرو خلاصه کرد؛ زیرا نسخه مک‌لارن وان‌پلاس ۶ تی تفاوت‌های قابل ملاحظه بسیاری با نسخه استاندارد داشت که ارزش خرید آن را تا حد قابل توجهی بالا می‌برد. با این حال، تفاوت وان‌پلاس ۷ تی پرو نسخه مک‌لارن نسبت به مدل استاندارد تنها در رنگ‌بندی و برخورداری از لوگوی مک‌لارن خلاصه می‌شد.

با وجود اینکه کانسپتی از گوشی هوشمند جدید وان‌پلاس در نمایشگاه CES 2020 به نمایش درآمد که درواقع مدل دیگری از پرچم‌داران وان‌پلاس با برخورداری از لوگوی مک‌لارن بود؛ اما چنین محصولی هیچ وقت رونمایی نشد و با توجه به قطع همکاری شرکت چینی با مک‌لارن می‌توان گفت که تولید آن لغو شده است. 

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده