پست ویبو مدیرعامل شیائومی با آیفون جنجال‌آفرین شد

پست ویبو مدیرعامل شیائومی با آیفون جنجال‌آفرین شد

مدیرعامل شیائومی پستی در حساب ویبو خود ارسال کرده است که مشخص می‌کند با وجود محصولات گسترده‌ی شرکت چینی، آیفون اپل را ترجیح می‌دهد.

محصولات اپل اصولا در چین طرفداران بی‌شماری دارند و بسیاری از کاربران چینی از مدل‌های مختلف آیفون‌ها استفاده می‌کنند. این موضوع درباره‌ی سران و مقام‌های بلندپایه‌ی شرکت‌های چینی نیز صدق می‌کند؛ اما نکته‌ی جالب این است که گویا برخی از مقام‌های بلندپایه‌ی شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند نیز به‌جای استفاده از محصولات خود از آیفون‌های اپل استفاده می‌کنند.

یکی از این مقام‌ها لی جون، مدیرعامل و یکی از مؤسسان شرکت شیائومی است. چندی پیش، لی جون پستی در حساب شخصی ویبو خود ارسال کرد که مطالعه‌ی کتابی را پیشنهاد می‌داد؛ اما آنچه بیش از توییت لی جون سروصدا به‌پا کرد، پست وی نبود. او برای ارسال پست خود از گوشی هوشمند آیفون اپل استفاده کرده بود.

اصولا ویبو، شبکه‌ی اجتماعی چینی، دستگاهی را مشخص می‌کند که پستی با آن ارسال شده است. جالب است بدانید تاکنون چندین گوشی هوشمند معرفی‌نشده در ویبو شناسایی شده‌اند که مقام‌های ارشد شرکت‌های سازنده‌ی تلفن هوشمند از آن‌ها برای ارسال پست در ویبو استفاده می‌کردند.

پست ویبوی مدیرعامل شیائومی

پس از ارسال پست لی جون برای خرید کتاب‌های سفارش‌شده، بسیاری از کاربران به ارسال چنین پستی با گوشی آیفون واکنش‌های مختلفی نشان دادند؛ به‌نحوی ‌که مدیرعامل شیائومی را مجبور کردند به آن‌ها پاسخ داد. لی جون پست خود را حذف کرد؛ اما پن جیوتانگ، یکی از سرمایه‌گذاران شیائومی، در دفاع از مدیرعامل این شرکت پستی ارسال کرد و گفت مدیران شرکت‌های سازنده‌ی تلفن هوشمند اصولا محصولات شرکت‌های دیگر ازجمله سامسونگ و اپل را امتحان می‌کنند.

جیوتانگ ادامه داد نوآوری‌های موجود در محصولات را اصولا شرکت‌های دیگر کپی می‌کنند و به‌مرورزمان نمونه‌ای بهتر از آن‌ها نیز به کاربران معرفی می‌شود. تاکنون مدیران و مقام‌های بلندپایه‌ای از شرکت‌های مختلف چینی دیده شده‌اند که از گوشی‌های هوشمند اپل استفاده می‌کنند.

پست ویبوی مدیرعامل شیائومی

چندی پیش، مؤسس هواوی گفت اکوسیستم اپل را می‌پسندد؛ مدیرعامل ریلمی نیز سال گذشته، پستی با آیفون ارسال کرد؛ و لی نان، یکی از مقام‌های ارشد میزو، پس از ترک این شرکت، گوشی هوشمند ساخت میزو را با آیفون اپل جایگزین کرد.

به‌نظر می‌رسد در شیائومی قانونی وجود ندارد که مقام‌های این شرکت باید تنها از محصولات شیائومی استفاده کنند؛ اما برخی معتقد هستند استفاده‌ی لی جون از آیفون اپل نوعی بی‌احترامی به کاربران و طرفداران شیائومی محسوب می‌شود. درهرصورت علاقه‌ی مدیرعامل شیائومی به اپل و محصولات آن می‌تواند توضیحی باشد که چرا رابط کاربری MIUI شباهتی بسیاری به رابط کاربری iOS دارد.


منبع gizmochina

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید