ردمی به‌زودی از ارزان‌ترین گوشی هوشمند 5G رونمایی می‌کند

ردمی به‌زودی از ارزان‌ترین گوشی هوشمند 5G رونمایی می‌کند

در صورت صحت شایعات، شاهد عرضه گوشی هوشمندی سازگار با فناوری 5G از برند ردمی شیائومی خواهیم بود که قیمتی معادل ۲۲۵ دلار دارد.

چندی پیش شاهد رونمایی ردمی، برند زیرمجموعه شیائومی، از محصولات سری ردمی نوت ۹ بودیم که با استقبال بسیاری از علاقه‌مندان به محصولات شیائومی روبه‌رو شد. رونمایی از سری ردمی نوت ۹ در حالی بود که گفته شد سری ردمی نوت ۸ از مرز فروش ۳۰ میلیون دستگاه عبور کرده است.

با وجود موفقیت‌های گسترده برند ردمی به‌نظر می‌رسد که سران این شرکت به‌دنبال عرضه محصولی متمایز هستند که نیاز بسیاری از کاربران را البته با قیمتی بسیار مناسب برآورده سازد. گویا شرکت چینی در نظر دارد به‌زودی از ارزان‌ترین گوشی هوشمند سازگار با فناوری ارتباطات 5G رونمایی کند.

ابتدا لو وی‌بینگ، یکی از مدیران ارشد برند ردمی، اعلام کرد که طرفداران محصولات ردمی به‌زودی با معرفی گوشی‌های هوشمند جدیدی سورپرایز خواهند شد؛ اما مدتی بعد افشاگری در صفحه ویبوی خود جزئیاتی از محصولات معرفی‌نشده ردمی را فاش کرد.

طبق گفته‌های افشاگر، ردمی به‌زودی از گوشی هوشمندی به‌نام ردمی ۱۰ ایکس 4G (نسخه‌ای از ردمی نوت ۹ برای بازار چین)، ردمی ۹ یا ردمی ۱۰ و گوشی هوشمندی مجهز به تراشه دایمنسیتی ۸۰۰ مدیاتک رونمایی ‌می‌کند. ردمی ۱۰ ایکس گویا نسخه‌ای مخصوص از ردمی نوت ۹ برای بازار چین است و ردمی ۹ یا ردمی ۱۰، گوشی هوشمندی با مشخصات ضعیف‌تر از سری ردمی نوت ۹ خواهد بود.

آنچه توجه ما را به خود جلب کرده، عرضه تلفن هوشمندی با تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۸۰۰ است. طبق گفته‌ها در دل محصول معرفی‌نشده ردمی، تراشه مدیاتک دایمنسیتی ۸۰۰ قرار گرفته که سازگار با تکنولوژی 5G است.

درگذشته اخباری منتشر شد که برند ردمی شیائومی به‌دنبال عرضه ارزان‌ترین مدل گوشی هوشمند با پشتیبانی از فناوری 5G است. بعدها گفته شد که احتمالا منظور از این گوشی شیائومی، ردمی K30i بوده است؛ اما شایعات به مدلی اشاره می‌کنند که مجهز به تراشه دایمنسیتی ۸۰۰ مدیاتک شده است.

دایمنسیتی ۸۰۰ درواقع یکی از ارزان‌ترین تراشه‌هایی است که از فناوری 5G نیز پشتیبانی می‌کند. در شایعات به قیمت محصول مجهز به تراشه دایمنسیتی ۸۰۰ نیز اشاره شده و اگر واقعیت داشته باشد، علاقه‌مندان می‌توانند تنها با پرداخت قیمتی معادل ۲۲۵ دلار به گوشی هوشمندی دسترسی داشته باشند که از فناوری 5G برخوردار است.

متاسفانه تاریخ دقیق رونمایی از گوشی هوشمند جدید برند ردمی مشخص نشده است و تنها می‌دانیم که طی هفته‌های آینده شاهد معرفی چنین محصولی خواهیم بود. دایمنسیتی ۸۰۰ مجهز به پردازشگری ۸ هسته‌ای است که متشکل از ۴ هسته کرتکس A76 و ۴ هسته کرتکس A55 می‌شود. پردازنده گرافیکی Mali-G77 MP4 نیز وظیفه پردازش اطلاعات گرافیکی را به عهده دارد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده