دوربین گلکسی اس 11 پلاس به حسگر Bayer 1-to-9 مجهز خواهد بود

شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
یکی از افشاگران مشهور توییتر اعلام کرد گلکسی اس ۱۱ پلاس سامسونگ از حسگری مخصوص برای بهبود نور عکس‌های ثبت‌شده در محیط کم‌نور استفاده خواهد کرد.

سامسونگ کم‌کم آماده می‌شود گلکسی اس ۱۱، پرچم‌دار سال ۲۰۲۰ خود را رونمایی کند و هم‌زمان رسانه‌ها و فعالان حاضر در شبکه‌های اجتماعی، تلاش می‌کنند جزئیات این گوشی موبایل جدید را زودتر از موعد کشف کنند. حساب کاربری UniverseIce در توییتر که افشاگر مشهور محصولات سامسونگ به‌شمار می‌رود، با انتشار دو توییت جدید، جزئیات جالبی از گلکسی اس ۱۱ پلاس فاش کرد. این حساب کاربری اعلام کرد گوشی سامسونگ گلکسی اس ۱۱ پلاس، دوربین عکاسی ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز به فناوری 9-to-1 Bayer دارد.

حسگر Bayer درگاه ورودی نور به حسگر دوربین است. این فیلتر متشکل از پیکسل‌های موزاییکی قرمز و سبز و آبی است. درواقع می‌توان گفت وظیفه‌ی رنگی‌کردن عکس را برعهده دارد. فناوری 9-to-1 به دوربین گلکسی اس ۱۱ پلاس کمک می‌کند عکس‌های گرفته‌شده در محیط‌های کم‌نور را تقویت کند و خروجی بهتری دراختیار کاربر قرار دهد.

حساب کاربری UniverseIce همچنین در توییت دیگری، بخشی از طراحی گلکسی اس ۱۱ را فاش کرد. طراحی سری گلکسی اس سامسونگ قرار است ترکیبی از سری‌های A و M سامسونگ به‌علاوه‌ی مستطیل بزرگی در قسمت بالا سمت چپ خود باشد.

محاسبه‌های ریاضی نشان می‌دهد عکس‌هایی که با حسگر ۱۰۸ مگاپیکسلی این گوشی ثبت می‌شود، باید خروجی حدودا ۱۲ مگاپیکسل داشته باشد. درواقع عکس‌هایی با چنین تراکمی، شفاف‌ترین عکس‌هایی خواهند بود که دوربین گوشی هوشمند تا امروز ثبت کرده است. هر پیکسل موجود در عکس‌های ثبت‌شده‌ی دوربین گلکسی اس ۱۱، ۲.۴ میکرومتر خواهد بود که با اختلاف بسیار زیادی بزرگ‌ترین پیکسل‌های مرکب جداگانه‌ی ثبت‌شده به‌شمار خواهد رفت.

بررسی تصاویر منتشرشده در این حساب کاربری نشان می‌دهد دوربین این گوشی، از نوع دوربین‌های پریسکوپی است. این حساب کاربری اعلام کرده است دوربین اصلی گلکسی اس ۱۱ قابلیت ثبت دستاویر اولتراواید را هم دارد و دوربین اصلی آن در وسط دو دوربین دیگر قرار دارد. انتظار می‌رود فلش و دوربین ToF هم در قسمت سمت راست گوشی قرار گرفته باشند.

مطالب مشابه

نظرات