گلکسی S11 احتمالا به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۵ برابری مجهز می‌شود

پنج‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
به‌تازگی رسانه‌ای به‌ نقل از منابعی مؤثق مدعی شده است که سامسونگ قصد دارد در گلکسی اس ۱۱ از دوربینی ۱۰۸ مگاپیکسلی با زوم اپتیکال ۵ برابری استفاده کند.

زمان زیادی از عرضه‌ی رسمی گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ به‌بازار نمی‌گذرد، اما شایعه‌ها و گزارش‌ها غیررسمی مربوط به پرچم‌دار بعدی کره‌ای‌‌ها که فعلا از آن با نام گلکسی اس ۱۱ ( Galaxy S11) یاد می‌کنیم، از مدتی پیش آغاز شده‌اند. طبق گزارش جدید منتشرشده از سوی The Elec به نقل از منابعی مؤثق،‌ سامسونگ قصد دارد در گوشی گلکسی اس ۱۱ از دوربینی بهره بگیرد که زوم اپتیکال (بدون افت کیفیت) ۵ برابری را ارائه می‌دهد.

با اطمینان خاطر می‌توانیم بگوییم که ماژول دوربین به‌کار‌رفته در گلکسی اس ۱۱، دوربین جدید ساخت سامسونگ خواهد بود که تولید انبوه آن از ماه مه گذشته شروع شد و از نوعی طراحی خاص موسوم به طراحی پریسکوپی بهره می‌گیرد. همان‌طور که از نامش مشخص است، در این نوع طراحی، نور توسط یک پریسکوپ تحت زاویه‌ی ۹۰ درجه از لنز عبور می‌کند و به حسگر می‌رسد. دوربین موردبحث سامسونگ از لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) نیز بهره‌مند است.

بهره‌گیری از طراحی پریسکوپی، باعث می‌شود فضای مجاز برای بهره‌گیری از زوم اپتیکال به بالاترین حد برسد و هم‌زمان با آن، شاهد افزایش ضخامت گوشی نباشیم. در زوم اپتیکال برخلاف زوم دیجیتال، کیفیت بسیار بهتری ارائه می‌شود؛ درواقع در زوم اپتیکال به‌منظور گرفتن تصاویر از نمای نزدیک، تصویر اصلی کراپ نمی‌شود. البته زوم اپتیکال نیازمند تجهیزات بیشتری است و قرار دادن این تجهیزات در یک گوشی هوشمند کوچک‌جثه، کار سختی به‌شمار می‌آید. البته به‌لطف ساخت دوربین‌های پریسکوپی، امروزه این مشکل تا حد زیادی رفع شده است.

اگر این شایعه رنگ حقیقت به خود بگیرد، گلکسی اس ۱۱ به نخستین گوشی سامسونگ مجهز می‌شود که از دوربین پریسکوپی استفاده می‌کند؛ البته پیش‌تر گوشی‌های دیگری نیز به چنین دوربینی مجهز شده‌اند و گلکسی اس ۱۱ قرار نیست نخستین گوشی مجهز به دوربین پریسکوپی در دنیا باشد. شرکت‌های چینی نظیر اوپو و هواوی قبلا در گوشی‌های هوشمندشان از چنین دوربینی استفاده کرده‌اند.

در گزارش منتشره از سوی رسانه‌ی The Elec، همچنین به بهره‌مندی گلکسی S11 سامسونگ از دوربین چهارگانه اشاره شده است. براساس آنچه در گوشی گلکسی نوت ۱۰ پلاس دیده‌ایم، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که سامسونگ از دوربین‌هایی مشابه این گوشی در گلکسی اس ۱۱ استفاده کند. درواقع گلکسی اس ۱۱ به یک دوربین اصلی، یک دوربین با لنز فوق عریض، یک دوربین با لنز تله‌فوتو و نهایتا یک حسگر مدت‌پرواز (ToF) مجهز خواهد شد.

افزون بر موارد یادشده، در بخش نهایی گزارش آمده است که سامسونگ قصد دارد از حسگری ۱۰۸ مگاپیکسلی به‌عنوان دوربین اصلی گلکسی اس ۱۱ استفاده کند. کره‌ای‌ها در حال حاضر گوشی‌های پرچم‌دار سری گلکسی Note و گلکسی S را با دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی عرضه می‌کنند و چنین جهشی در حسگر دوربین، احتمالا بسیار درخورتوجه خواهد بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت در این رابطه چیست؟

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی گوشی هوشمند نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه‌بر مشخصات فنی دقیق و پاسخ به سوالات شما، امکان مقایسه‌ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین قیمت گوشی سامسونگ، قیمت گوشی شیائومی، هواوی و آیفون‌‌های اپل از بخش محصولات زومیت استفاده کنید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود