روش جدید برای فعال‌سازی گوگل اسیستنت در پیکسل 4 کشف شد

روش جدید برای فعال‌سازی گوگل اسیستنت در پیکسل 4 کشف شد

کاربران XDA Developers روشی جدید برای فعال‌سازی گوگل اسیستنت در پیکسل 4 کشف کردند که بدون نیاز به عبارت فعال‌ساز صوتی عمل می‌کند.

گوگل در جدیدترین گوشی هوشمند خود، پیکسل 4 از نسخه‌ی جدید گوگل اسیستنت استفاده می‌کند که با عبارت صوتی فعال‌ساز یا فشار دادن لبه‌های گوشی فعال می‌شود. در شایعه‌های قبلی ادعا شده بود که روش فعال‌سازی با برداشتن گوشی هم به محصول جدید گوگل اضافه می‌شود. اسناد جدید نشان می‌دهد که روشی مشابه حداقل در فاز آزمایشی برای گوشی گوگل پیکسل 4 عرضه می‌شود.

کاربران انجمن مشهور XDA Developers با استفاده از اپلیکیشن Google App v10.83 توانستند قابلیتی موسوم به Lift to talk را در پیکسل 4 فعال کنند. قابلیت مذکور به‌صورت گزینه‌ای در بخش تنظیمات اسیستنت گوشی فعال شد. توضیحی که طبق شکل زیر در پایین گزینه‌ی مذکور دیده می‌شود به کاربر اعلام می‌کند که برای اعلام دستور به اسیستنت، گوشی را در برابر صورت خود نگه دارد.

Lift to talk گوگل اسیستنت

باتوجه به توضیحات گزینه‌ی تنظیمات این‌گونه تصور می‌شود که گوگل اسیستنت به‌محض برداشتن گوشی و قرار گرفتن روبه‌روی چهره‌ی‌ کاربر، به دستورهای او گوش دهد. البته تجربه‌های اولیه‌ی کارشناسان XDA چنین رویکردی را نشان نداد.

وقتی گزینه‌ی فعال‌سازی با برداشتن گوشی در پیکسل 4 فعال شود، تنها زمانی گوگل اسیستنت فعال می‌شود که گوشی قفل نباشد. XDA ادعا می‌کند که شاید قابلیت جدید و تنظیمات آن تنها یک باگ باشد، چرا که در آزمایش‌های متعدد، کاربران با پیغام خطای اتصال به حسگر (missing data from sensors) روبه‌رو شدند.

کارشناسان تخمین می‌زنند که گوگل هنوز مشغول بهینه‌سازی قابلیت جدید دستیار هوشمند خود باشد. به‌هرحال باید شرایط و پیش‌نیازهایی برای چگونگی فعال‌سازی و شنیدن دستورهای صوتی وجود داشته باشد. در غیر این‌صورت فعال‌شدن سریع گوگل اسیستنت به‌محض برداشتن گوشی، برای کاربر آزاردهنده خواهد بود. درنهایت هنوز مشخص نیست که آیا گوگل تصمیمی جدی برای ارائه‌ی نهایی قابلیت فعال‌سازی با برداشتن گوشی دارد یا خیر. به‌علاوه وابستگی یا عدم وابستگی به تراشه‌ی Soli هم مشخص نیست. درصورت وابسته بودن قابلیت به تراشه‌ی مذکور، تنها کاربران پیکسل 4 امکان استفاده از آن را خواهند داشت.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید