EMUI 10 معرفی شد؛ رابط کاربری جدید هواوی مبتنی بر اندروید Q

EMUI 10 معرفی شد؛ رابط کاربری جدید هواوی مبتنی بر اندروید Q

هواوی EMUI 10 را برای استفاده در گوشی‌های هوشمند خود معرفی کرد، این رابط کاربری مبتنی بر اندروید Q خواهد بود.

هواوی امروز در کنار پرده‌برداری از پلتفرم‌ متن‌باز HarmonyOS، رابط کاربری EMUI 10 را نیز در رویداد توسعه‌دهندگان معرفی کرد. رابط کاربری اختصاصی چینی‌‌ها بر مبنای اندروید Q توسعه یافته است و مواردی همچون زبان‌ طراحی بهبودیافته، پوسته‌ی تیره در سطح سیستمی و عملکرد سریع‌تر را به‌همراه دارد.


EMUI 10 آیکون‌های گِردتر و انیمیشن‌های جدیدی را در بطن خود دارد. تم تیره در رابط کاربری جدید هواوی روی اپلیکیشن‌های متفرقه نیز در کنار اپلیکیشن‌های پیش‌فرض این شرکت پیاده خواهد شد. چینی‌ها برای ساعت و تقویم نیز استایل‌های بیشتری را نیز تدارک دیده‌اند و گزینه‌های بیشتری را به قابلیت صفحه‌نمایش همیشه روشن اضافه کرده‌اند.

دهمین نسخه از رابط کاربری EMUI به‌لطف سیستم فایل بهبودیافته‌ی EROFS عملکرد سریع و پاسخگویی بهتری خواهد داشت. از سوی دیگر GPU Turbo 3.0 نیز با وعده‌ی تعامل سریع‌تر و تأخیر کمتر حین جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها در دسترس خواهد بود.

هواوی نوع جدیدی از اتصال گوشی‌های هوشمند با کامپیوترهای شخصی را نیز با نام Multi Screen Collaboration به‌نمایش گذاشت که به‌موجب آن کاربر می‌تواند دو دستگاه را به‌صورت بی‌سیم متصل کرده و گوشی هوشمند خود را به‌صورت مستقیم روی نمایشگر کامپیوتر میرور کند. بدین ترتیب، امکان دسترسی به تمام فایل‌های گوشی و پاسخگویی آسان به پیام‌ها در فراهم خواهد شد.


هواوی با HiCar به کاربر اجازه می‌دهد تا با اتصال گوشی به سیستم سرگرمی خودرو، موسیقی را کنترل کند، به قابلیت‌هایی همچون موقعیت‌یابی دسترسی داشته باشد یا حتی در خودروهای سازگار، کنترل سیستم تهویه‌‌مطبوع را در اختیار داشته باشد. 

براساس اعلام هواوی، میت ۳۰ نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر EMUI 10 خواهد بود؛ درحالی‌که کاربران خانواده‌ی هواوی P30 و P30 Pro نیز از تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) به‌ نسخه‌ی بتای این رابط کاربری دسترسی خواهند داشت.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده