دوربین گلکسی نوت 10 سامسونگ از هوش مصنوعی جدید بهره می‌برد

دوربین گلکسی نوت 10 سامسونگ از هوش مصنوعی جدید بهره می‌برد

سامسونگ قصد دارد در تولید گلکسی نوت ۱۰ از حسگرها و تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی جدید و حسگر شدت نور قوی‌تر استفاده کند.

رقابت در حوزه‌ی دوربین‌ گوشی‌ هوشمند روزبه‌روز شدیدتر می‌شود و پرچم‌داران شرکت‌ها هر روز بیشتر به این سمت متمایل می‌شوند که عکاسی محاسباتی و هوش مصنوعی را در دوربین‌ها به‌کار ببرند تا کیفیت عکس‌ها بهتر شود.

اما سامسونگ در این زمینه عقب‌تر است و به‌جای استفاده از دو ابزار یادشده، بخش‌های سخت‌افزاری مانند دوربین دو دیافراگمی به دوربین گلکسی اس ۱۰ اضافه کرده‌ است. شرکت کره‌ای اخیراً برای دستگاه‌های گلکسی، حالت شب (night mode) ارائه کرده که هنوز قابل رقابت با حالت شب ارائه‌شده توسط گوگل و هواوی نیست. اما به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد با گلکسی نوت 10 پله‌های ترقی را با سرعت بیشتری طی کند.

Let’sgodigital دو نشان تجاری جدید را رونمایی کرده که نشان می‌دهد سامسونگ قصد دارد ویژگی‌های هوشمند بیشتری را در دوربین گوشی‌های خود اعمال کند. این دو نشان تجاری AI-ISO و smart ISO نام دارند که در دوربین‌ها، گوشی‌های هوشمند، حسگر دوربین‌ها و نرم‌فزارهای حسگرهای دوربین‌ها به کار می‌روند. مشخصاً حروف AI مخفف عبارت Artificial Intelligence (هوش مصنوعی) است و بنابراین می‌توان این‌گونه برداشت کرد که سامسونگ قصد دارد راهی را طی کند که دیگر غول‌های تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند طی کرده‌اند و حساسیت دوربین‌های گوشی‌های هوشمند خود را نسبت به‌ میزان شدت نور افزایش دهد.

trademark

علاوه‌بر این، اخبار گذشته نشان می‌دهد سامسونگ برای گلکسی نوت ۱۰ سخت‌افزارهای دوربین را هم ارتقا داده است. این گوشی دوربینی سه‌گانه دارد که دیافراگم‌های f/1.5 و f/1.8 و F/2.4 دارند. همچنین سامسونگ یک حسگر تشخیص عمق مدت پرواز یا ToF به گلکسی نوت ۱۰ اضافه کرده تا امکان اضافه کردن جلوه‌های جدید به عکس وجود داشته‌ باشد.

ویژگی‌های سخت‌افزاری گلکسی نوت ۱۰ کاملاً فاش شده اما آنچه در مورد این گوشی هنوز معلوم نیست، تأثیر این دوربین خاص بر نرم‌افزارهای گوشی است. این موضوع هم در روز ۷ اوت و در مراسم رسمی معرفی و پرده‌برداری گلکسی نوت ۱۰ مشخص خواهد شد.

قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه‌ی انواع گوشی سامسونگ نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید؛ مقایسه‌ی مشخصات فنی انواع گوشی‌های سری S، J، M و A سامسونگ و گالری تصاویر رسمی این محصولات همگی در بخش محصولات در دسترس شما خواهد بود.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده