آیفون 2019 به‌جای 3D Touch از فناوری Haptic Touch بهره می‌برد

آیفون 2019 به‌جای 3D Touch از فناوری Haptic Touch بهره می‌برد

انتظار می‌رود گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹  به‌جای بهره‌مندی از لمس سه‌بعدی با فناوری Haptic Touch معرفی و به بازار عرضه شوند. 

حدود چهار سال قبل، اپل گوشی هوشمند آیفون 6s را با لمس سه‌بعدی معرفی و به بازار عرضه کرد. به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند ویژگی حساس به فشار را در نسل بعدی گوشی‌های هوشمند آیفون حذف کنند و آیفون ۲۰۱۹ را با فناوری Haptic Touch به بازار عرضه کنند. 

هفته‌ی گذشته، یادداشتی تحقیقاتی از سوی MacRumors به‌​​اشتراک گذاشته شد. تیمی از تحلیلگران بارکلیس تأیید کرده بودند که 3D Touch در تمامی گوشی‌های هوشمند آیفون ۲۰۱۹  حذف خواهد شد. پیش‌تر نیز در ماه اوت ۲۰۱۸  چنین تغییری در گوشی‌های آیفون جدید پیش‌بینی شده بود.

Haptic Touch

به‌نظر می‌رسد تحلیلگران این اطلاعات را در جریان سفری که در ماه جاری به آسیا داشته‌اند و ازطریق تأمین‌کنندگان اپل به‌دست آورده‌اند. این اولین‌بار نیست که چنین خبری منتشر می‌شود. پیش‌تر نیز در ماه ژانویه،وال‌استریت ژورنال خبر مشابهی منتشر کرد. اپل، گوشی هوشمند آیفون XR را نیز به‌جای بهره‌مندی از لمس سه‌بعدی با فناوری Haptic Touch به بازار عرضه کرده بود تا بتواند نمایشگر LCD تقریبا تمام صفحه‌ دراختیار کاربران قرار دهد. براساس آخرین اخبار به‌نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها قصد دارند گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹  را نیز با چنین تغییری به بازار عرضه کنند. فناوری Haptic Touch نام تجاری است که برای فشار دادن نمایشگر به‌همراه بازخورد لمسی ازطریق موتور Taptic به‌کار برده می‌شود.

Haptic Touch

باتوجه به اینکه اپل پیش‌تر ادعا کرده بود که می‌تواند بدون نیاز به حذف لمس‌سه‌بعدی، دستگاه‌های بعدی را با نمایشگر OLED تمام صفحه به بازار عرضه کند؛ مشخص نیست چرا کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفته‌اند 3D Touch را از نسل بعدی آیفون XS و آیفون XS Max حذف کنند. فناوری Haptic Touch در آیفون XR فقط می‌تواند دوربین و چراغ‌قوه را در حالت قفل بودن نمایشگر اجرا کند و قابلیت تغییر تنظیمات در کنترل سنتر را دارد. Haptic Touch از منوهای اپلیکیشن تنظیمات سریع (Quick Actions) و Peek و Pop برای پیش‌نمایش محتوا پشتیبانی نمی‌کند.

احتمال دارد 3D Touch به‌صورت کامل در iOS 13 حذف شود. انتظار می‌رود اپل درجریان WWDC 2019 نسخه‌ی سیستم‌عامل iOS 13 را معرفی کند. همچنین انتظار می‌رود گوشی‌های آیفون جدید در ماه سپتامبر برابر با شهریورماه با نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اپل معرفی شوند.

منبع macrumors
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده