ویدئویی از مراحل تست نمایشگر تاشدنی گلکسی فولد منتشر شد

ویدئویی از مراحل تست نمایشگر تاشدنی گلکسی فولد منتشر شد

سامسونگ برای نشان دادن دوام قسمت تاشدنی گوشی گلکسی فولد، ویدئوی جدیدی به‌اشتراک گذشت که در آن گلکسی فولد صدها بار باز و بسته می‌‌شود.  

سامسونگ ویدئویی از تست تا شدن نخستین گوشی هوشمند تاشدنی خود منتشر کرد. غول فناوری کره‌ای قصد دارد هرگونه شک و تردید احتمالی کاربران نسبت به دوام گلکسی فولد را از میان بردارد تا بدین ترتیب آن دسته از افرادی که قصد خرید گوشی سامسونگ را دارند، دچار نگرانی نباشند.

گلکسی فولد / Galaxy Fold

سامسونگ ادعا می‌کند که گوشی تاشدنی ۲۰۰۰ دلاری‌اش می‌تواند بدون هیچ‌گونه مشکلی حداقل ۲۰۰ هزار بار باز و بسته شود. بدین ترتیب اگر کاربران به مدت ۵ سال و هر روز حداقل ۱۰۰ بار گلکسی فولد را باز و بسته کنند، مشکلی برای این گوشی هوشمند پیش نمی‌آید. 

صرف‌نظر از نگرانی‌ها در خصوص دوام و مقاومت گلکسی فولد، باید درباره‌ی دیدگاه کاربران نسبت به دو مشکل اصلی زبان طراحی این گوشی دچار تردید بود؛ در حالت تاشده، شکافی بین دو قسمت گلکسی فولد به‌وجود می‌آید و زمانی‌که دستگاه در حالت گسترده قرار دارد، خط تاشدگی نمایشگر مشخص خواهد بود.در حالت تاشده، دو قسمت گلکسی فولد با زاویه‌ی حدودی ۵ درجه کنار هم قرار می‌گیرند. بدین ترتیب وقتی گلکسی فولد در حالت تاشده، روی یک سطح صاف قرار می‌گیرد، کاملا مسطح نخواهد بود. همچنین برخی افرادی که نسخه‌ی ابتدایی گلکسی فولد را دیده‌اند، مدعی هستند که در حالت تبلت، خط تاشدگی نمایشگر گلکسی فولد کاملا مشخص است. دستگاه نمی‌تواند به‌صورت کاملا صاف روی یک سطح صاف قرار گیرد.

گلکسی فولد / Galaxy Fold

هنوز مشخص نیست که آیا چنین مشکلی در ابتدای امر روی فروش گلکسی فولد تأثیرگذار خواهد بود یا خیر. اما به‌نظر می‌رسد متفاوت بودن طراحی گلکسی فولد، کاربران علاقه‌مند را آنقدر تحت تاثیر قرار دهد که به چنین مشکلاتی فکر نکنند و تمایل داشته باشند از قابلیت تبدیل شدن تبلت به گوشی هوشمند استفاده کنند. در نتیجه مشکلات جزئی در طراحی ممکن است در ابتدای امر چندان مورد توجه کاربران قرار نگیرد. 

انتظار می‌رود گلکسی فولد از ۲۶ آوریل برابر با ۶ اردیبهشت‌ماه در بازار آمریکا با قیمت ۱۹۸۰ دلار در دسترس کاربران قرار گیرد. پیش‌تر نیز گفته شده بود که 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده