پی ۳۰ پرو هواوی از DxOMark امتیاز ۱۱۲ گرفت

سه‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
مطالعه 3 دقیقه
هواوی پرچم‌داران سری P خود را با محور دوربین معرفی کرد که از بین آن‌ها، پی ۳۰ پرو موفق شد امتیاز ۱۱۲ را از وب‌سایت DxOMark کسب کند.
تبلیغات

شهر پاریس میزبان معرفی پرچم‌داران جدید هواوی بود که چینی‌ها در آن دو پرچم‌دار پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو را با محور دوربین معرفی کردند. دوربین پی ۳۰ پرو، پرچم‌دار گران‌قیمت هواوی، در بررسی‌های وب‌سایت معتبر DxOMark موفق شد امتیاز ۱۱۹ را در عکاسی و ۹۷ را در فیلم‌برداری کسب کند. درنتیجه P30 Pro با کسب امتیاز میانگین فوق‌العاده‌ی ۱۱۲، بهترین گوشی موبایل بررسی‌شده‌ی DxOMark شناخته شد.

هواوی همچنان از حسگر ۱/۱.۷ اینچی و ۴۰ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی بهره‌ گرفته‌ است. لنز درنظر گرفته‌شده برای این حسگر همچون دیگر گوشی‌های پرچم‌دار هواوی ساخت لایکا است. حسگر اصلی به لنز ۲۷ میلی‌متری با گشودگی معادل f/1.6 مجهز شده است. چینی‌ها همچون سری میت استفاده از لنز فوق‌عریض را نیز فراموش نکرد‌ه‌اند و برای این لنز ۱۶ میلی‌متری، حسگری ۲۰ مگاپیکسلی در نظر گرفته‌اند. هواوی برای دستیابی به بزرگ‌نمایی اپتیکال از لنز تله‌فوتوی ۱۲۵ میلی‌متری مجهز به پریسکوپ استفاده کرده است. 

Huawei P30 Pro

افزون‌براین، هواوی از حسگر ToF برای سنجش میدان عمق بهره گرفته‌ که اجرای بهتر جلوه‌ی بوکه را نوید می‌دهد. پرچم‌دار جدید چینی‌‌ها بزرگ‌نمایی هیبریدی ۱۰ برابری و بزرگ‌نمایی دیجیتالی ۵۰ برابری را نیز ارائه می‌دهد. هواوی نام الگوریتم بزرگ‌نمایی دیجیتال خود را Field-of-View Fusion گذاشته است. تا بزرگ‌نمایی ۳ برابر، گوشی استفاده‌ای از لنز تله‌فوتو نخواهد کرد و دستگاه فقط به‌کمک الگوریتم سوپررزولوشن بزرگ‌نمایی می‌کند؛ الگوریتمی که پیش‌ازاین در پیکسل ۳ دیده‌ بودیم. این کار ازطریق ادغام چند فریم RAW از فریم‌هایی با رزولوشن بالا برای بزرگ‌نمایی انجام می‌شود. هر دو گوشی جدید چینی‌ها حسگر ۳۲ مگاپیکسلی با لنز f/2.0 و فوکوس ثابت را به‌عنوان دوربین سلفی به‌کار می‌گیرند. 

dxomark p30 pro haweui

طبق نظر DxOMark، گوشی هواوی پی ۳۰ پرو درمقایسه‌با برادران مدعی خود در بحث بوکه و بزرگ‌نمایی بهبودهایی داشته است. این وب‌سایت پی ۳۰ پرو را تقریبا در تمام آزمون‌ها تقریبا موفق می‌داند. اسکپوژر در سناریوهای مختلف مانند نور کم و زمینه‌ی نورانی به‌خوبی کنترل می‌شود. گستره‌ی دینامیکی به‌اندازه‌ی میت ۲۰ پرو وسیع نیست؛ ولی همچنان پذیرفتنی است. در برخی هایلایت‌ها، روشنایی زیاد هایلایت و سایه‌های بسیار تاریک را شاهد هستیم. سیستم فوکوس خودکار به‌خوبی در پی ۳۰ پرو از عهده‌ی وظایف خود برمی‌آید و همچنان تعادلی مناسب بین جزئیات و نویز وجود دارد. 

وی ۳۰ پرو جزئیات و بافت‌ها را بهتر از رقبایش در تمام وضعیت‌های نوری ثبت می‌کند. خوشبختانه این کار با کم‌نگه‌داشتن نویز انجام می‌گیرد. عملکرد پی ۳۰ پرو را در ثبت رنگ‌ها را نمی‌توان عالی دانست و مقداری کاهش اشباع رنگ‌ها در تمامی وضعیت‌های نوری به‌چشم می‌خورد. برای مثال، کارشناسان DxOMark در نمونه‌های ثبت‌شده، رنگ آسمان را چندان طبیعی نیافتند. در بخش ویدئو نیز، پی ۳۰ پرو امتیاز ۹۷ را کسب کرده که تقریبا مشابه پرچم‌داران اخیر هواوی است. در ثبت ویدئوها، سیستم لرزش‌گیر به‌خوبی خودنمایی می‌کند و سیستم فوکوس خودکار نیز با سرعت مناسبی سوژه را دنبال می‌کند. نویز و اکسپوژر و تعادل سفیدی نیز به‌خوبی در ویدئوها کنترل می‌شود. در ویدئوهای گرفته‌شده در شب، نویز متأسفانه زیاد است و شارپنس در تغییر فریم‌ها گاهی تغییر می‌کند.

پی ۳۰ پرو با کسب امتیاز ۱۱۲ بالاتر از پی ۲۰ پرو و میت ۲۰ پرو با امتیاز ۱۰۹ قرار گرفته است. دیدگاه شما درباره‌ی دوربین گوشی‌های جدید هواوی چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات