هیچ‌کدام از تصاویر منتسب به دوربین هواوی پی 30 متعلق به این گوشی نیست

هیچ‌کدام از تصاویر منتسب به دوربین هواوی پی 30 متعلق به این گوشی نیست

هواوی در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ‌کدام از تصاویر قبلی منتشرشده در ویبو با دوربین هواوی پی ۳۰ گرفته نشده و جنبه‌ی تبلیغاتی داشته‌اند.  

تاکنون، اخبار مختلفی درباره‌ی دوربین هواوی پی ۳۰ منتشر شده است. کاربران منتظر عرضه‌ی دستگاهی با دوربین مجهز به بزرگ‌نمایی ۵ برابر هستند. پیش‌تر نیز، گفته شده بود 

ظاهرا چند روز قبل، . با آنکه برخی معتقد بودند تصاویر با بزرگ‌نمایی ۵ تا ۱۰ برابری با دوربین گوشی‌ هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو گرفته‌ شده‌اند، برخی نیز اعتقاد داشتند این تصاویر به کمپین تبلیغاتی هواوی ارتباط دارد و با دوربین گوشی‌های جدید گرفته نشده است. 

هواوی پی 30

یکی از کاربرانی که تصاویر منتشرشده‌ی منتسب به دوربین هواوی پی ۳۰ را مشاهده کرده بود، منبع اصلی را فاش کرد. براساس بررسی‌ها تصاویر مذکور با دوربین حرفه‌ای DSLR گرفته شده‌اند و به دوربین هواوی پی ۳۰ تعلق ندارند. تصویری که فوران آتشفشان را نشان می‌داد، در سال ۲۰۰۹، یعنی تقریبا ۱۰ سال قبل، گرفته شده است.

مطمئنا هواوی، تنها تولیدکننده‌‌ی گوشی‌های هوشمندی نیست که برای تبلیغات خود از عکس‌های گرفته‌شده با دوربین‌های DSLR استفاده می‌کند و سایر تولیدکنندگان نیز برای کارهای تبلیغاتی خود همین رویکرد را در پیش می‌گیرند. بااین‌حال در چنین مواردی، معمولا این موضوع را کاملا مشخص می‌کنند.

هواوی پی 30

تصاویر تبلیغاتی به‌گونه‌ای طراحی شده بودند که کاربران دچار این اشتباه شوند که می‌توانند چنین عکس‌هایی را با دوربین گوشی خودشان بگیرند؛ اما با کمی دقت و توجه مشخص شد تصاویر به‌صورت آنلاین موجود هستند و با دوربین هواوی پی ۳۰ گرفته نشده‌اند. 

در جریان انتشار تصاویر و روشن‌شدن موضوع، هواوی نیز بیانیه‌ای رسمی در‌این‌باره منتشر کرد:

ظاهرا در جریان انتشار پوسترهای تبلیغاتی هواوی پی ۳۰، برای برخی از کاربران سوءتفاهم ایجاد شده است. هواوی برای روشن‌شدن موضوع اعلام می‌کند تصاویر فقط پوسترهایی تبلیغاتی هستند تا بتوانند ویژگی جدید و منحصربه‌فرد گوشی هوشمند هواوی پی ۳۰ را به‌نمایش بگذارند. هواوی برای استفاده از آن تصاویر مجوزهای لازم را دریافت کرده و همان‌طورکه گفته شد استفاده از آن عکس‌ها فقط برای به‌نمایش‌گذاشتن ویژگی دوربین گوشی جدید به‌کار برده شده است. از رسانه‌هایی که به این تصاویر این‌قدر علاقه نشان دادند، تشکر می‌کنیم و از آن‌ها می‌خواهیم تا هفته‌ی آینده و رویداد رونمایی منتظر بمانند.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید