گوشی تاشدنی موتورولا با نمایشگر خارجی کاربردی روانه بازار می‌شود

یک‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
مطالعه 2 دقیقه
موتورولا هم از قافله‌ی گوشی‌های هوشمند تاشدنی جا نمانده و با الهام از گوشی قدیمی Razr، مشغول طراحی و توسعه‌ی گوشی تاشدنی اختصاصی خود با نمایشگری خارجی است.
تبلیغات

آن‌هایی که سن‌وسال بیشتری دارند، گوشی‌های تاشوِ قدیم را به‌یاد دارند که دو صفحه‌نمایش داشتند: یک داخلی و دیگری در پشت دستگاه. وجه تمایز میان گوشی‌ها، بیشتر در قابلیت‌هایی بود که صفحه‌نمایش بیرونی دراختیار کاربران قرار می‌داد. 

شرکت موتورولا گویا قصد دارد گوشی خاطره‌ساز Razr را این‌بار با نمایشگر تاشدنی عرضه کند؛ ازاین‌رو مانند گذشته، در این گوشی تاشدنی هم نمایشگری خارجی در پشت دستگاه تعبیه خواهد شد که قابلیت‌ها و ویژگی‌های بسیار خاصی دراختیار کاربرانش قرار خواهد داد.

motorola

گزارش XDA-Developers درباره‌ی برخی از اطلاعات افشاشده‌‌ی گوشی تاشدنی جدید موتورولا، قابلیت‌های این نمایشگر بیرونی را اندکی توضیح می‌دهد. برخی از این قابلیت‌ها به قرار زیر است:

  • وقتی صفحه‌نمایش اصلی و تاشدنی گوشی در حالت باز قرار دارد، صفحه‌نمایش بیرونی که در این حالت Closed Display خوانده می‌شود، موقتا نقش تاچ‌پد را بازی خواهد کرد. در‌حال‌حاضر، می‌دانیم کار این تاچ‌پد محدود به مرور (اسکرول) و جابه‌جایی در صفحات وب در مرورگر کروم و مرور تایم‌لاین برخی برنامه‌ها است.
  • حداکثر تا ۶ عنوان تنظیمات روی نمایشگر بیرونی نمایش‌دادنی است. در‌حال‌حاضر، مشخص نیست موتورولا اجازه‌ی مرور عناوین بیشتری را در این حالت به کاربران خواهد داد یا خیر.
  • در برنامه‌ی دوربین، کاربر می‌تواند برای گرفتن عکس روی صفحه‌نمایش اصلی ضربه بزند یا با کشیدن دو انگشت روی صفحه‌نمایش بزرگ‌نمایی را تنظیم کند. با این روش کاربر می‌تواند درحالی‌که گوشی را روبه‌روی خود گرفته، عکس سلفی بگیرد. زمان‌سنج معکوسی هم روی صفحه‌نمایش تاشدنی نشان داده می‌شود.
  • زمانی‌که صفحه‌نمایش تاشونده‌ی گوشی بسته است، چنانچه کاربر دستیار گوگل را فرابخواند، انیمیشن دستیار گوگل درصورتی نمایش داده می‌شود که سیستم تشخیص صوت گوگل را از قبل فعال کرده باشد. درغیر این‌صورت، از کاربر خواسته می‌شود صفحه‌نمایش تاشدنی را همراه‌با واردکردن رمزعبور بازکند.
  • موتورولا در‌حال‌آزمایش اپلیکیشن Moto Display برای نمایش ساعت و اعلان‌ها و کنترل پخش محتوای چندرسانه‌ای ازطریق صفحه‌نمایش ثانویه است.
  • ممکن است کاربران بتوانند به‌طور مستقل والپیپر صفحه‌نمایش خارجی دستگاه را تغییر دهند.

داشتن صفحه‌نمایشی با قابلیت‌های کمتر بسیار منطقی‌تر از اجرای نسخه‌ی کامل اندروید روی صفحه‌نمایشی کوچک است. این کاری است که سامسونگ در گوشی تاشدنی خود انجام داده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات