دیسپلی میت: گلکسی اس 10 بهترین نمایشگر را بین تمام گوشی‌های هوشمند دارد

دیسپلی میت: گلکسی اس 10 بهترین نمایشگر را بین تمام گوشی‌های هوشمند دارد

طبق بررسی‌های دیسپلی میت، نمایشگر گلکسی اس ۱۰ بهترین صفحه‌ نمایشی است که در گوشی‌های هوشمند به کار گرفته شده است.

اول اسفندماه،  سامسونگ معرفی شدند. مشخصات این دو گوشی هوشمند کره‌ای‌ها نشان می‌دهد سامسونگ به مفهوم معرفی دستگاهی بی‌نقص و با مشخصاتی پیشرفته نزدیک‌تر شده است.

دیسپلی میت همچون سایر گوشی‌های هوشمند به بررسی دقیق نمایشگر مورد استفاده در گلکسی اس ۱۰ پرداخته است. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که گوشی‌های سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس، از بهترین نمایشگر در بین تمامی گوشی‌های هوشمندی که تاکنون به بازار عرضه شده‌اند، برخوردار هستند.  

سامسونگ گلکسی اس ۱۰ / Samsung Galaxy S10

دیسپلی‌میت هر سال نمایشگر گوشی‌های هوشمند را از نظر کالیبراسیون رنگ‌های سرد، وضعیت انعکاس نور، میزان روشنایی و سایر مولفه‌های دیگر مورد سنجش و بررسی دقیق قرار می‌دهد. در نتیجه وقتی ری سونیرا در مورد نمایشگر گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ می‌گوید این دو دستگاه دارای نمایشگری «کاملا خیره‌کننده و زیبا هستند»، نظر وی باید مورد توجه قرار گیرد.

فناوری نمایشگرهای OLED پیشرفت بسیاری داشته و هنوز هم مسیر پیشرفت را طی می‌کند. البته در حال حاضر نمایشگرهای OLED بسیار عالی به‌نظر می‌رسند. معمولا در بررسی‌ها، نمایشگرهای OLED و نمایشگرهای LCD، ازنظر کیفیت رنگ‌های خاص یا از نظر چینش و شکل پیکسل با یکدیگر مقایسه می‌شوند. سامسونگ در توسعه‌ی نمایشگرهای OLED، پیشرفت خوبی را به‌نمایش گذاشته است. ری سونیرا در مورد نمایشگرهای OLED سامسونگ می‌گوید:

نمایشگر گلکسی اس ۱۰ سامسونگ از نظر دقت رنگ، دقیق‌ترین و کامل‌ترین وضعیت را به‌نمایش می‌گذارد. از نظر بصری، نمایشگر پرچمداران سامسونگ نسبت به گوشی‌های هوشمند فعلی بازار، تلویزیون‌های HD، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و مانیتورهای کامپیوتر از دقت رنگ بالاتری برخودار هستند. سنجش‌ها و اندازه‌گیری‌های انجام‌شده در آزمایشگاه مخصوص سنجش میزان دقت رنگ این موضوع را تأیید می‌کند. 

مجموعه‌ی کاملی از  تست‌های دیسپلی‌میت و همچنین تصاویر کالیبره نشان می‌دهد که کیفیت تصویر نمایشگرهای پرچمداران سامسونگ واقعا شگفت‌انگیز، کاملا خیره‌کننده و زیبا است. حتی چشمان من که همه‌چیز را مورد انتقاد قرار می‌دهد، کیفیت تصویر نمایشگرهای گوشی‌های کره‌ای‌ها را تحسین می‌کند.

سامسونگ گلکسی اس ۱۰ / Samsung Galaxy S10

وقتی نمایشگر گوشی‌های هوشمند در حالت طبیعی قرار داشته باشد، باتوجه به رنگ محتوا و نور محیطی، شاهد تغییرات جزئی در نمایشگر خواهیم بود.  ممکن است برخی کاربران، پیش از این با نمایشگرهایی با کیفیت تصویر مطلوب و فوق‌العاده برخورد داشته‌اند و حتی به‌نظرشان برسد که آن گوشی‌های هوشمند از نظر کیفیت نمایشگر عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده‌اند. ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که پرچمداران سامسونگ زبان بسیار متفاوتی را از خود به‌نمایش گذاشته‌اند. شاید تا امروز که چنین خبری در مورد نمایشگر گلکسی اس ۱۰ منتشر نشده بود، آیفون ۱۰ قهرمان نمایشگرهای بازار بود. پیش‌تر در مورد نمایشگر آیفون ۱۰ گفته شده بود:   

اپل، آخرین پرچم‌دار خود را با نمایشگری قابل‌توجه و با عملکرد و دقت فوق‌العاده معرفی کرده است که می‌تواند جزئیات کامل تصویر را به‌نمایش بگذارد. موردی که باعث می‌شود آیفون ۱۰ به‌عنوان بهترین نمایشگر گوشی‌‌های هوشمند شناخته شود، کالیبراسیون دقیق نمایشگر اپل است که نمایشگر اولد را به نمایشگری فوق‌العاده دقیق با کارایی بالا و جالب‌توجه تبدیل می‌کند.

تعریف و تمجیدهای بسیاری در مورد نمایشگر آیفون ۱۰ منتشر شده، همین اتفاق برای گلکسی اس ۱۰ هم افتاده و مبنای این توصیف‌ها، بررسی‌های ری سونیرا است.

در این مقطع زمانی، دستارودهایی که از توسعه‌ی نمایشگر حاصل می‌شود، نسبتا محدود و کم است. صادقانه این موضوع را مورد توجه قرار دهیم متوجه می‌شویم که کاربران توجه چندانی به این موضوعات ندارند. اما موضوعاتی مانند حسگرهای پنل پشتی یا جلویی برای تشخیص نور محیطی، کالیبراسیون خودکار و روشنایی، از جمله موضوعاتی هستند که کاربران به آن‌ها توجه نشان می‌دهند. حتی سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز به چنین ویژگی‌هایی توجه بیشتری نشان می‌دهند. 

منبع techcrunch
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده