مشخصات سنسور ۳۸ مگاپیکسل IMX607 منتسب به هواوی P30 پرو فاش شد

مشخصات سنسور ۳۸ مگاپیکسل IMX607 منتسب به هواوی P30 پرو فاش شد

مشخصات حسگر ۳۸ مگاپیکسلی IMX607 سونی که انتظار می‌رود در گوشی هوشمند هواوی پی ۳۰ پرو مورد استفاده قرار گیرد، در شبکه اجتماعی ویبو چین فاش شد. 

یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی ویبو چین، که معمولا اطلاعاتی در مورد حسگرهای دوربین به‌اشتراک می‌گذارد و مشخصات سنسورهای مختلف را زودتر از موعد رونمایی فاش می‌کند، برخی مشخصات حسگر بعدی سونی IMX607 را فاش کرده است.

براساس برخی اخبار غیررسمی، انتظار می‌رود گوشی هوشمند هواوی پی ۳۰ پرو با حسگر ۳۸ مگاپیکسلی IMX607 سونی به بازار عرضه شود. 

به‌نظر می‌رسد حسگر IMX607 سونی (Type 1/1.8) مسیر مشابه حسگر IMX600 را طی می‌کند. سال جاری میلادی هواوی، گوشی هوشمند پی 20 پرو خود را با حسگر IMX600 سونی معرفی کرد. در حسگر  جدید IMX607 سونی، علاوه‌بر پیکسل‌های RGB، لایه‌ی اضافی پیکسل‌های سفید نیز دیده می‌شود. در نتیجه، به‌جای استفاده از آرایه‌ی فیلتر بایر چهارگانه Quad Bayer، حسگر جدید سونی از فیلتر برپایه‌ی آرایه‌ی فیلتر رنگ Dual Bayer به‌همراه آرایه‌ی HDR Coding سفید استفاده می‌کند.  

سنسور IMX607 سونی

حسگر IMX600 سونی در گوشی‌های هوشمند P20 Pro و Mate 20 Pro از دو پیکسل رنگی برای نوردهی طولانی‌مدت (long exposure) و دو پیکسل نوری برای نوردهی کوتاه‌مدت (short exposure) استفاده می‌کند و از ترکیب آن‌ها برای بهبود گستره‌ی دینامیکی استفاده می‌کند. چیدمان جدید همین کار را انجام می‌دهد؛ هرچند تفاوت‌هایی در ردیف‌بندی‌ها دیده می‌شود.

به‌نظر می‌رسد که چنین چیدمانی به دوربین اجازه می‌دهد تا از پیکسل‌های سفید بدون نیاز به حسگر اضافی سفید و سیاه، برای گرفتن نور بیشتر، شفافیت بیشتر و دریافت جزئیات بیشتر  استفاده کنند. از نظر تئوری، چنین آرایشی می‌تواند برای گرفتن عکس در نور شب مناسب باشد. به‌منظور اتوفوکوس بهتر و سریع‌تر، سونی از  سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز (QPDAF) در حسگر خود استفاده کرده است. 

سنسور IMX607 سونی

حسگر جدید سونی نسبت سیگنال به نویز بالایی دارد تا بتواند عملکرد خوبی در نور کم از خود نشان دهد و منجر به کاهش نویز رنگی گردد. حسگر جدید سونی دارای حسگر نور محیطی (ALS) و حسگر درجه حرارت داخلی است که در برگه‌ی مشخصات فاش‌شده به آن اشاره شده است. 

سنسور IMX607 سونی

علاوه‌بر این، در برگه‌ی مشخصات منتشرشده به‌صراحت مشخص شده که این حسگر به‌خصوص برای گرفتن تصویر در شب مناسب بوده و دارای استاندارد ISO 50/500/5000 است. البته این نکته را هم درنظر داشته باشید که هنوز نمی‌توانیم به‌صورت قطعی در مورد مشخصات حسگر سونی اظهارنظری داشته باشیم. باید منتظر باشیم ببینیم آیا هواوی گوشی هوشمند خود را با این حسگر به بازار عرضه خواهد کرد یا تغییراتی رخ خواهد داد. 

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده