نگرانی‌های امنیتی در مورد هواوی به نفع سامسونگ تمام خواهد شد

نگرانی‌های امنیتی در مورد هواوی به نفع سامسونگ تمام خواهد شد

باتوجه به نگرانی‌های امنیتی که در مورد محصولات هواوی مطرح شده است، انتظار می‌رود کسب‌و‌کار سامسونگ در حوزه‌ی فناوری 5G بهبود پیدا کند. 

سامسونگ بزرگترین سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند و نیمه هادی در جهان است؛ اما زمانی که صحبت از شبکه می‌شود، چنین جایگاهی از آن سامسونگ نیست و هواوی در این بخش بازار در جایگاه و موقعیت صدرنشینی قرار گرفته است.

در واقع سامسونگ از نظر سهم بازار تجهیزات شبکه‌ی 4G در جایگاه پنجم قرار گرفته است و بعد از شرکت‌های هواوی، زد‌تی‌ای، اریکسون و نوکیا قرار دارد.

با این وجود سامسونگ سخت در تلاش است تا موقعیت خود را در شبکه‌ی اینترنت پرسرعت 5G بهبود بخشد. این شرکت پیش از این نیز از برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری ۲۲ میلیارد دلاری در بخش شبکه‌ی 5G و دیگر فناوری‌های نسل بعدی صحبت کرده بود. پیشتر گفته شده بود که سامسونگ سرمایه‌گذاری کرده است. از سوی دیگر، نگرانی‌های روزافزون امنیتی در رابطه با هواوی، می‌تواند به موقعیت و جایگاه سامسونگ کمک کند. در واقع مشکلاتی که برای هواوی پیش آمده است، به‌نفع سامسونگ تمام خواهد شد. 

باتوجه به نگرانی‌های امنیتی که در مورد محصولات هواوی مطرح‌ شده است؛ وضعیت بازار هواوی سخت در معرض تهدید قرار دارد. البته چین هرگونه فعالیتی را که ناقض قوانین باشد، انکار کرده است. با این وجود برخی کشورها روابط تجاری خود را با هواوی قطع کرده‌اند. چنین شرایطی به‌نفع سامسونگ تمام می‌شود و می‌تواند وضعیت بازار سامسونگ را در حوزه فناوری 5G بهبود بخشد. 

آبراهام کیم، معاون ارشد بخش تلفن همراه سامسونگ در سخنرانی خود در کنفرانس سئول اعلام کرد:

از لحاظ استراتژیک، نگرانی‌های امنیتی در مورد هواوی به سامسونگ کمک می‌کند تا سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند. سامسونگ در حال توسعه‌ی فناوری 5G گوشی هوشمند است. هواوی از زمان توسعه‌ی نسل چهار شبکه‌ی اینترنت LTE، توانسته است سهم بیشتری از بازار را از آن خود کند. اما از نظر فناوری 5G در گوشی‌های هوشمند، سامسونگ پیشرو خواهد بود. هرچند هنوز چالش‌های فنی پیش‌روی سامسونگ قرار دارد که در حال حل‌وفصل آن‌ها هستیم. 

نحوه‌ی نگهداشتن گوشی‌های هوشمند، می‌تواند در سیگنال 5G اختلال ایجاد کند. برای مقابله با این مشکل، نیاز به استفاده از ماژول‌های بیشتر آنتن در فضای محدود گوشی‌های هوشمند که بخشی از فضا را باتری‌های بزرگ از آن خود کرده است؛ وجود دارد. ابراهام کیم اعلام کرد که سامسونگ در حال مطالعه و بررسی نحوه‌ی تقسیم‌بندی فضای داخلی دستگاه به دو لایه است. به‌صورتی که ضخامت دستگاه هم در حداقل اندازه‌ حفظ شود.

یکی دیگر از چالش‌های دستگاه‌های 5G، حرارت آنها است. فناوری 5G، حجم اطلاعات زیادی را ارسال می‌کند و پاور بیشتری نیز مصرف می‌کند؛ در نتیجه به‌صورت بالقوه دمای گوشی نیز افزایش می‌یابد. ابراهام کیم اعلام کرد که سامسونگ در تلاش است تا درجه حرارت از ۴۰ درجه‌ی سانتیگراد افزایش پیدا نکند. انتظار می‌رود که گوشی هوشمند گلکسی اس ۱۰ سامسونگ با قابلیت اتصال به شبکه‌ی 5G، اوایل سال آینده‌ی میلادی معرفی شود. شرکت سامسونگ امیدوار است که در گوشی‌های هوشمند سری S10 و همچنین گوشی هوشمند تاشدنی ای شرکت بتواند فروش خوبی را در بازار از آن خود کنند.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده