وان پلاس نسخه جدید OxygenOS را بر پایه اندروید 9 منتشر می‌کند

وان پلاس نسخه جدید OxygenOS را بر پایه اندروید 9 منتشر می‌کند

طبق خبرها، وان‌پلاس نسخه جدید سیستم‌عامل OxygenOS را بر پایه اندروید 9 برای محصولاتش منتشر می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید، وان‌پلاس تنها یک ماه پس از معرفی رسمی اندروید پای، نسخه اختصاصی خود را از این سیستم‌عامل برای گوشی پرچمدار وان‌پلاس ۶ منتشر  کرد. جالب است بدانید، رام اختصاصی وان‌پلاس یعنی OxygenOS از تمامی بهبودها و اغلب ویژگی‌هایی که گوگل در به‌روزرسانی‌های خود منتشر می‌کند، برخوردار است.

گفتنی است نسخه جدید رام اختصاصی OnePlus مانند نسخه خالص اندروید از تمامی ژست‌های حرکتی، ویژگی‌های موجود در رابط کاربری و قابلیت استفاده هوشمندانه از باتری پشتیبانی می‌کند. به جرات می‌توان گفت که شرکت چینی OnePlus در ارائه‌ی رام جدید بر پایه اندروید ۹، سریع‌ترین و بهترین عملکرد را در بین شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند از خود نشان داده است.

اغلب شرکت‌ها در ارائه‌ی به‌روزرسانی‌ها عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان می‌دهند. همین عملکرد ناامیدکننده سبب شده تا سهم اندروید اوریو که نسخه جدیدی از اندروید هم محسوب نمی‌شود، تنها به ۱۵ درصد برسد و همچنان اندروید ۷، بیشترین آمار استفاده را در بین نسخه‌های مختلف به خود اختصاص دهد.

احتمال می‌رود سرعت عملکرد وان‌پلاس در انتشار نسخه‌ی جدید رام اختصاصی خود به ویژگی Treble بی‌ربط نباشد. همان‌طور که می‌دانید، گوگل در زمان معرفی اندروید اوریو از این ویژگی برای حل مشکلات توسعه‌دهندگان نام برد. به‌واسطه‌ی ویژگی یادشده، توسعه‌دهندگان قادر‌ند به سهولت، ویژگی‌ها و تغییرات مورد نظر خود را در نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل اعمال کرده و کاربران را به استفاده از نسخه‌ جدید اندروید ترغیب کنند.

ناگفته نماند وان‌پلاس نسخه جدید OxygenOS را برای طیف وسیعی از محصولات خود منتشر می‌کند. این شرکت نسخه جدید اندروید را برای گوشی‌های  OnePlus 5 و 5T و گوشی‌های قدیمی‌‌تر خود همچون OnePlus 3 و 3T منتشر خواهد کرد.

نظر شما عزیزان در مورد پشتیبانی نرم‌افزاری وان‌پلاس از محصولاتش چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده