نوکیا 9 با دوربین اصلی پنج‌گانه در تصویری رؤیت شد

نوکیا 9 با دوربین اصلی پنج‌گانه در تصویری رؤیت شد

اخیرا تصویری منتسب به گوشی موردانتظار نوکیا ۹ فاش شده است که از وجود دوربین اصلی پنج‌گانه در آن حکایت دارد.

چند روز پیش شاهد انتشار تصویری بودیم که برخی ادعا می‌کردند مربوط به گوشی نوکیا ۹ است؛ در تصویر یادشده شاهد یک گوشی هوشمند با پنج دوربین به‌همراه فلش LED در قسمت پشتی بودیم. در آن زمان با استناد به کیفیت پایین آن تصویر، نمی‌‌توانستیم در مورد حقیقی‌بودنش زیاد مطمئن باشیم.

با این‌حال، اخیرا تصویری جدید از همان گوشی منتشر شده است که کیفیت بسیار بهتری دارد و بر واقعی‌بودن تصویر پیشین، مهر تایید می‌زند.

با نگاهی دقیق به تصویر منتشرشده و با نسبت دادن آن به پرچمدار بعدی فنلاندی‌ها، می‌توانیم بگوییم که Nokia 9 می‌تواند با داشتن قاب فلزی، پا جای پای بسیاری از اسمارت‌فون‌های سال ۲۰۱۸ بگذارد؛ در تصویر مشخص است که این قاب فلزی، محل قرارگیری کلیدهای کم و زیاد کردن صدا و کلید پاور است. گفتنی است که پنل پشتی گوشی ظاهری براق دارد و این موضوع می‌تواند استعداد جذب اثر انگشت آن را بالا ببرد.

با وجود اینکه اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی از ماژول دو یا نهایتا سه‌گانه‌ی دوربین استفاده می‌کنند، ظاهرا نوکیا ۹ قرار است از دوربین پنج‌گانه بهره ببرد.

نوکیا 9 / Nokia 9

تصویر جدید منتسب به نوکیا ۹

در حال حاضر، مشخص نیست که هر کدام از حسگرهای این دوربین‌ها برای انجام چه‌کاری استفاده خواهند شد. با این‌حال می‌توان گفت که دوربین بالایی احتمالا دارای حسگر تله‌فوتو خواهد بود. در کنار این‌ها، یکی از سه‌دوربین پایینی احتمالا برای ثبت تصاویر با زاویه‌ی دید بالا کاربرد خواهند داشت. در مورد سه حسگر باقی‌مانده هم می‌توان گفت که احتمالا حسگرهایی عادی خواهند بود و برای برخی ویژگی‌های جدید و ثبت تصاویر باکیفیت‌تر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

همچنین، در گوشه‌ی بالا سمت چپ شاهد یک فلش ال‌ای‌دی Dual-Tone هستیم و در سمت مخالف آن، حلقه‌ای اضافه دیده می‌شود که صرفا برای یک‌دست‌شدن ظاهر پشت گوشی از آن استفاده شده است.

با همه‌ی این‌ها نباید فراموش کنیم که این تصویر ممکن است حقیقی نباشد. با این‌وجود، هیکاری کالیکس که منبعی بسیار قابل‌اعتماد است؛ مدعی شده که این تصویر واقعی است. به‌علاوه، منبع یادشده گفته است که به‌زودی به نمونه‌ی اولیه‌ی این گوشی دسترسی پیدا خواهد کرد.

تاکنون زمان رسمی رونمایی از نوکیا ۹ اعلام نشده است؛ با این‌حال، با در نظر گرفتن اینکه کم‌کم به اواخر سال جاری میلادی نزدیک می‌شویم و تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ هم احتمالا طی ماه‌های آینده معرفی خواهد شد، معرفی رسمی نوکیا ۹ در اواخر اکتبر، بسیار محتمل به‌نظر می‌رسد.

در فاصله‌ی باقی‌مانده تا رونمایی رسمی از پرچمدار جدید نوکیا، از شما دعوت می‌کنیم که بررسی عمیق زومیت از گوشی نوکیا ۸ را مطالعه کنید.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده