اپل در طرح تعمیر رایگان، گوشی‌های آیفون 8 معیوب را بدون هزینه تعمیر می‌کند

اپل در طرح تعمیر رایگان، گوشی‌های آیفون 8 معیوب را بدون هزینه تعمیر می‌کند

اپل در طرحی جدید، گوشی‌های آیفون ۸ با برد منطقی معیوب را به‌صورت رایگان تعمیر می‌کند. 

پیشتر خبرهایی در مورد برخی مشکلات گوشی‌های آیفون ۸  اپل منتشر‌شده بود. براساس گزارش‌ برخی کاربران، گوشی آیفون آنها گاهی اوقات بی‌دلیل از کار می‌افتد یا ری‌استارت می‌شود و گاهی اصلا روشن نمی‌شود. ظاهرا این مسایل مربوط به برد منطقی گوشی آیفون است.

اپل در برنامه‌ای جدید قصد دارد، خدماتی رایگان برای تعمیر چنین خرابی‌هایی در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهد. کاربرانی که گوشی آیفون معیوب آنها، واجد شرایط مطرح‌شده در طرح تعمیر رایگان اپل باشد، می‌توانند بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، از طرح تعمیر رایگان اپل استفاده کنند.

 البته اپل اعلام کرده است که درصد بسیار کمی از گوشی‌های آیفون ۸ با مشکل برد مدار منطقی آسیب‌دیده روبرو هستند و این خدمات تنها به کاربرانی که گوشی آیفون آنها چنین مشکلی داشته باشد، تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است، طبق اعلام اپل، تنها گوشی‌های تولید‌شده‌ی سری اول آیفون 8 با چنین مساله‌ای روبرو هستند؛ لذا صاحبان آیفون 8 پلاس و آیفون 10 که گوشی آنها مشکلات مشابهی با موارد ذکر شده را داشته باشد؛ مشمول طرح تعمیر رایگان نخواهند شد.

به‌علاوه کوپرتینونشین‌ها اعلام کرده‌اند که طرح تعمیر رایگان تنها به مشتریان ایالات متحده، استرالیا، چین، هنگ‌کنگ، هند، ژاپن، ماکائو و نیوزیلند محدود می‌شود. گوشی‌های هوشمندی که از نوامبر ۲۰۱۷ تا سه سال بعد از آن فروخته شوند، مشمول این طرح هستند. کاربران با وارد کردن شماره سریال گوشی آیفون در وب‌سایت اپل می‌توانند از واجد شرایط بودن خود در طرح تعمیر رایگان اپل مطلع شوند. 

اپل آیفون 8 / Apple iPhone 8

کاربرانی که واجد شرایط طرح تعمیر رایگان هستند، می‌توانند با تیم پشتیبانی Apple تماس بگیرند و آدرس دفتر خدمات و پشتیبانی اپل را که می‌توانند گوشی خود را برای تعمیر به آن واحد ارسال کنند، بپرسند. همچنین کاربران می‌توانند به یکی از فروشگاه‌های خرده‌فروشی مراجعه کرده و برای تعمیرات از شرکت‌های شخص ثالث مجاز کمک بگیرند. در نهایت این شرکت‌ها هم، گوشی آیفون را برای تعمیر به بخش تعمیرات اپل ارسال می‌کنند. 

کاربران واجد شرایط، بدون پرداخت هزینه می‌توانند از خدمات رایگان تعمیر استفاده کنند. البته اپل اعلام کرده است که اگر گوشی هر مشکل دیگری داشته باشد، قبل از ورود به فرآیند تعمیر رایگان برد منطقی باید تعمیر شود. مثلا اگر صفحه نمایش گوشی ترک خورده باشد، ابتدا با نمایشگر تعمیر شود و سپس وارد طرح تعمیر رایگان برد منطقی خواهد شد. تعمیرات مربوط به سایر قسمت‌های گوشی آیفون، برعهده کاربر است. 

کاربران باید توجه داشته باشند که قبل از تحویل گوشی هوشمند خود به واحد تعمیرات اپل، حتما از محتوای گوشی پشتیبان‌گیری کنند. این احتمال وجود دارد اطلاعات موجود در گوشی در فرآیند تعمیر پاک شود. 

منبع digitaltrends
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده