Pixel Stand گوگل، گوشی را به دستیاری هوشمند تبدیل می‌کند

سه‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
Pixel Stand گوگل، داک شارژری است که وقتی گوشی هوشمندتان را روی آن می‌گذارید، گوشی شبیه به دستیار هوشمند عمل می‌کند.
تبلیغات

براساس گمانه‌زنی‌ها و خبرهای غیررسمی، گوگل قصد دارد در رویداد معرفی گوشی‌های جدید خود، گوگل پیکسل ۳ و گوگل پیکسل ۳ ایکس ال از داک شارژ جدیدی به‌نام پیکسل استند (Pixel Stand)‌ نیز رونمایی کند. 

اطلاعات مربوط به داک شارژ جدید گوگل از طریق کدهای کشف‌شده‌ی نسخه‌ی بتا اپلیکیشن گوگل استخراج شده است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و متفاوت پیکسل استند آن است که وقتی گوشی هوشمند برای شارژ شدن روی آن قرار می‌گیرد، نمایشگر گوشی، عملکردی شبیه گوگل اسیستنت خواهد داشت. این ویژگی شباهت زیادی به Smart-Display لنوو دارد که اخیرا معرفی شده است.

گوگل پیکسل 2 ایکس ال / Google Pixel 2 XL

با این وجود، با توجه به اینکه تاکنون تصویر فاش‌شده یا اطلاعات لو‌رفته‌ای در مورد پیکسل استند منتشر نشده است، انتظار می‌رود فاصله‌ی زیادی تا عرضه‌ی رسمی آن داشته باشیم. تنها منبع فعلی که شارژر داک جدید گوگل را تایید می‌کند، کدهای پنهان موجود در نسخه‌ی اپلیکیشن گوگل است. همان‌طور که گفته شد، داک شارژر بی‌سیم جدید گوگل، گوشی هوشمند را تبدیل به گوگل اسیستنت می‌کند. براساس اطلاعات مربوط به کد کشف‌شده، وقتی گوشی روی داک شارژر قرار می‌گیرد، دستیار گوگل با همان روال معمول خودش فعال می‌شود و می‌تواند به سوالات پاسخ بدهد یا به کاربر پیشنهاد دهد و دستورات کاربر را به اجرا برساند.

جالب است بدانید وقتی گوشی در حالت قفل‌شده هم روی پیکسل استند قرار داشته باشد، قادر است تمام این موارد را به‌اجرا در بیاورد. در اصل وقتی گوشی روی داک شارژر پیکسل استند قرار می‌گیرد، گوشی هوشمند شبیه به یک دستیار هوشمند عمل می‌کند. به‌همین دلیل انتظار می‌رود پیکسل استند با بلوتوث یا هر سیستم دیگری با گوشی، اتصال اولیه را برقرار کرده و تایید کاربر و صاحب گوشی را گرفته باشد.

دی‌ماه ۱۳۹۶ همزمان با نمایشگاه CES 2018، لنوو از نمایشگر هوشمند مجهز به گوگل اسیستنت رونمایی کرد. نمایشگر هوشمند لنوو (Smart Display Lenovo)‌ قیمتی برابر ۲۰۰ تا ۲۵۰ دلار خواهد داشت و قرار است تابستان امسال به بازار عرضه شود. برچسب قیمت تعیین‌شده برای نمایشگر هوشمند لنوو، به مراتب گرانتر از گوگل هوم و گوگل هوم مینی است. باید دید گوگل چه تصمیمی در مورد قیمت پیکسل استند خواهد داشت. البته قطعا تفاوت‌های بسیاری بین نمایشگر ۸ یا ۱۰.۱ اینچی لنوو و داک شارژ بی‌سیم وجود دارد. شارژر ابزاری است که هرکسی از آن استفاده می‌کند و اگر قیمت مناسبی هم داشته باشد، جای خود را در بازار باز خواهد کرد. 

با این وجود باید در نظر داشته باشیم که این اطلاعات بر مبنای کد مخفی موجود در اپلیکیشن گوگل استخراج شده است و ممکن است گوگل به این زودی داک شارژر جدید خود را به بازار عرضه نکند. هرچند برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن دارد که گوگل ممکن است در مراسم رونمایی گوگل پیکسل ۳ ماه اکتبر (مهرماه)، پیکسل استند را نیز رونمایی و علاقه‌مندان و طرفداران خود را شگفت‌زده کند. باید دید آیا گوگل همزمان با رونمایی از پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال، از پیکسل استند و ساعت هوشمند خود نیز رونمایی خواهد کرد یا خیر. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات