نوکیا اندروید پی را از ماه آگوست برای تمام گوشی های خود منتشر می‌کند

نوکیا اندروید پی را از ماه آگوست برای تمام گوشی های خود منتشر می‌کند

براساس ادعای واحد پشتیبانی نوکیا، اچ‌ام‌دی گلوبال قصد دارد از ماه آگوست (مرداد یا شهریور) انتشار به‌روزرسانی اندروید پی را برای تمام گوشی‌های خود آغاز کند.

اچ‌ام‌دی گلوبال یکی از معدود سازندگان گوشی است که تایید کرده تمام گوشی‌های هوشمند فعلی نوکیا به‌محض انتشار اندروید پی از سوی گوگل به این نسخه به‌روزرسانی خواهند شد. متاسفانه، از آنجایی که اهالی مانتین ویو هنوز تاریخ دقیق انتشار جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل موبایل خود را اعلام نکرده‌اند، نمی‌توان به‌طور مشخص گفت که گوشی‌های نوکیا چه زمانی این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

گوگل اعلام کرده است که Android P در زمانی نامعلوم در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد؛ بدین معنی که با ورود به ماه جولای، به‌روزرسانی بزرگ اندروید می‌تواند در اختیار پیکسل‌ها و احتمالا اندکی بعد دستگاه‌های نوکیا قرار بگیرد. براساس گزارشی تازه، اگر صاحب یکی از گوشی‌های برند نوکیا باشید، احتمال دارد که در زمره‌ی نخستین دریافت‌کنندگان به‌روزرسانی اندروید P قرار بگیرید. یک مکاتبه‌ی ایمیلی بین یکی از کاربران نوکیا و واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش نوکیا (Nokia Mobile Care) برخی جزئیات جالب درباره‌ی برنامه‌های به‌روزرسانی نرم‌افزاری اچ‌ام‌دی گلوبال فاش کرده است.

هرچند نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید پی فعلا تنها در دسترس یکی از گوشی‌های ساخت HMD به نام نوکیا ۷ پلاس قرار دارد؛ اما این شرکت فنلاندی ظاهرا قصد دارد با شروع ماه آگوست نسخه‌ی نهایی سیستم‌عامل گوگل را برای تمام گوشی‌های خود منتشر کند. هرچند این مسئله خبر خوبی به‌نظر می‌رسد و با زمان‌بندی گوگل برای انتشار اندروید پی نیز مطابقت دارد؛ اما باور کردن آن تا حدی دشوار است. پیش از این سابقه داشته است که کارکنان بخش پشتیبانی نوکیا اطلاعاتی غلط درباره‌ی به‌روزرسانی گوشی‌های این شرکت ارائه دهند؛ در نتیجه نمی‌توان به‌صورت قطعی از صحت این گزارش مطمئن بود.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده