گلکسی نوت 9 سامسونگ با باتری بزرگتر و قلم جدید عرضه می‌شود

دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
سامسونگ گلکسی نوت ۹ را در نیمه‌ی دوم امسال روانه بازار خواهد کرد. شایعات فراوانی مبنی بر ویژگی‌های احتمالی این فبلت جدید شنیده می‌شود، در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
تبلیغات

بعد از معرفی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نوبت به معرفی دومین پرچم‌دار سامسونگ با نام گلکسی نوت ۹ می‌رسد که در نیمه‌ی دوم امسال رونمایی خواهد شد. شایعه‌های مربوط به ویژگی‌های احتمالی گلکسی نوت ۹ تا زمان معرفی رسمی این دستگاه پایان نخواهد یافت؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که در آینده شایعات بیشتری در رابطه با این محصول بشنویم. آخرین خبر‌ها از کشور چین حاکی از آن است که سامسونگ در حال توسعه‌ی چند ویژگی جدید است که با فبلت پرچم‌دار خود معرفی خواهد‌ کرد، بر طبق این خبر فبلت جدید باتری بزرگتری در مقایسه با سری قبلی خود خواهد داشت. به احتمال زیاد این ویژگی بسیار مورد توجه طرفداران سری نت قرار خواهد‌گرفت.

ویژگی‌های گلکسی نوت ۹

بر اساس گفته‌های یکی از کاربران شبکه‌ی خبری آیس یونیورس که قبلا نیز اطلاعات مفیدی در مورد محصولات پیشین سامسونگ ارائه داده بود، سامسونگ در حال توسعه‌ی S Pen جدیدی برای گلکسی نوت ۹ است. با توجه به این‌ حقیقت که S Pen سری نوت طی این سال‌ها تغییر چندانی نداشته است، این خبر دور از انتظار نبود.

آنچه که این منبع بدان اشاره‌ای نکرده، نوع تغییراتی است که در S Pen جدید اعمال خواهد شد. قلم مخصوص گلکسی نوت ۸ ویژگی‌های نرم‌افزاری جدیدی مانند Live Message و PENUP و ترجمه را با خود همراه داشت. به احتمال زیاد قلم گلکسی نوت ۹ از لحاظ ویژگی‌های نرم‌افزاری و میزان سرعت و دقت ارتقاء یابد. شایعه‌‌ی دیگری که در رابطه با S Pen گلکسی نوت ۹ وجود دارد، مجهز‌ شدن آن به یک میکروفون داخلی به‌منظور استفاده‌ی کاربران از قلم در مکالمات تلفنی است.

سامسونگ همچنین گفته است که یکی دیگر از تغییرات گلکسی نوت ۹ بهبود رابط کاربری و سبک‌تر شدن آن است، این کار سبب خواهد‌ شد تا کار با گوشی راحت‌تر و جذاب‌تر شود، تغییر دیگری که روی گلکسی نوت ۹ اعمال خواهد‌ شد، مجهز شدن آن به دستیار هوشمند صوتی بیکسبی ۲ است؛ البته این موضوع توسط مدیرعامل شرکت سامسونگ تایید شده‌ است.

این سخن‌گو همچنین ادعا می‌کند که گلکسی نوت ۹ از ویژگی حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش برخوردار خواهد بود. در حال حاظر هیچ اطلاعات دقیقی مبنی بر اینکه فبلت بعدی دارای این ویژگی خواهد بود، وجود ندارد؛ ولی بسیاری از کاربران سامسونگ بر این باورند که این ویژگی در گلکسی اس ۱۰ سامسونگ معرفی خواهد شد.

گلکسی نوت ۸ دارای باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپرساعت است. به دلیل اینکه سامسونگ باتری ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ میلی‌آمپرساعت را از گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس بدون هیج تغییری به گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس انتقال داد انتظار می‌رفت که این شرکت برای گلکسی نوت ۹ نیز این کار را انجام دهد؛ ولی آخرین خبرها حاکی از این است که سامسونگ ظرفیت باتری پرچم‌دار جدید خود را به ۳۸۵۰ میلی‌آمپرساعت یا بیشتر ارتقاء خواهد‌ داد. آخرین شایعه‌ی موجود این است که سامسونگ گزینه‌ی رنگی جدیدی برای گلکسی نوت ۹ ارائه می‌دهد که به احتمال زیاد دارای طیفی از رنگ قهوه‌ای باشد.

در حال حاضر نمی‌توان به‌طور دقیق در مورد صحت سخنان و خبرهای فوق نظر داد و برای اطلاع دقیق از تغییرات موجود باید تا زمان رونمایی این فبلت منتطر باشیم؛ ولی به احتمال زیاد با نزدیک شدن به فصل تابستان خبرهای زیادتر و دقیق‌تری درباره‌ی گلکسی نوت ۹ خواهیم شنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات