کدنام گلکسی اس 10 سامسونگ و قابلیت‎های آن فاش شد

کدنام گلکسی اس 10 سامسونگ و قابلیت‎های آن فاش شد

براساس یک گزارش جدید، گلکسی اس ۱۰ سامسونگ احتمالاً به سیستم تشخیص چهره‌ی سه‌بعدی مجهز نخواهد شد و با اسم‌رمز Beyond توسعه می‌یابد.

با معرفی پرچم‌داران نیمه اول ۲۰۱۸ سامسونگ با نام‌های گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، گمانه‌زنی پیرامون جانشین‌ آن‌ها آغاز شده است؛ هنوز نمی‌دانیم اعضای آینده‌ی سری «گلکسی اس» چه نامیده خواهند شد اما احتمالا کره‌ای‌ها به روند پیشین وفادار باشند و نام تجاری «گلکسی اس ۱۰» را برای پرچم‌داران ۲۰۱۹ خود برگزینند.

گزارش‌های اخیر، اسم‌رمز احتمالی جانشین گلکسی اس ۹ را فاش می‌کند و برخی از مشخصات کلیدی این گوشی را نیز در بر دارد. گلکسی اس 8 روحی تازه را به پیکر نیمه‌جان سری «گلکسی اس» دمید؛ همین موضوع باعث شد تا سامسونگ اسم‌رمز «Dream» را برای آن در نظر بگیرد. گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نیز با اسم‌رمز Star و Star 2 توسعه یافته‌اند؛ اما برای جانشین آن‌ها چه نامی درنظر گرفته شده است؟ آن‌طور که نشریه‌ی کُره‌ای The Bell ادعا می‌کند، پرچم‌دار آینده‌ی سامسونگ با اسم‌رمز Beyond در حال توسعه است.

کدنام یادشده، می‌تواند حاکی از قابلیت‌های احتمالی گلکسی اس 10 باشد؛ مدل مذکور به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ ارائه می‌شود و ظاهرا کُره‌ای‌ها درنظر دارند تا استانداردهای جدیدی را برای بازار گوشی‌های رده‌بالا تعریف کنند؛ البته شاید این تفاوت‌ها از نظر طراحی نباشد، زیرا آخرین شایعات، حاکی از آن است که گلکسی اس ۱۰ ظاهری مشابه گلکسی اس ۹ خواهد داشت؛ اما از نظر مشخصات و قابلیت‌ها بسیار پیشرفته خواهد بود. انتظار می‌رود جانشین پرچم‌داران ۲۰۱۸ سامسونگ به ترتیب به صفحه‌نمایش ۵.۸ و ۶.۳ اینچی مجهز شده‌ باشد؛ ضمن اینکه هر دو مدل از حسگر اثرانگشت درون نمایشگر بهره خواهند برد.

سامسونگ گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس / Samsung Galaxy S9 & S9 plus

سامسونگ دو سال است که برای عرضه‌ی محصولی مجهز به سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر تلاش می‌کند؛ اما تاکنون موفق نشده است تا فناوری مذکور را برای تولید انبوه، آماده کند؛ البته شایعات حاکی از عرضه‌ی گلکسی نوت ۹ با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر هستند؛ هرچند برخی از تحلیل‌گران، احتمال معرفی جانشین گلکسی نوت 8  را با چنین سنسوری ضعیف می‌دانند و مدعی هستند سامسونگ هنوز از عملکرد این فناوری رضایت ندارد. 

در گزارش نشریه‌ی The Bell آمده که سامسونگ، شرکای تجاری‌ خود را از عرضه‌ی گلکسی اس ۱۰ با حسگر اثرانگشت درون نمایشگر مطلع کرده است. گفته می‌شود که کره‌ای‌ها با سینپتیکس،  کوالکام و Ezestek برای توسعه‌ی فناوری سنسور اثرانگشت زیر نمایشگر در حال همکاری است؛ اما تولیدکننده‌ی نهایی هنوز مشخص نیست. این احتمال وجود دارد که سامسونگ از چندین شرکت مختلف برای تولید حسگر اثرانگشت نمایشگر استفاده کند تا بدین شکل، مطمئن شود که پرچم‌دار جدید آن با کمبود موجودی مواجه نخواهد شد.

جدا از ادغام حسگر اثر انگشت با نمایشگر، شایعاتی مبنی بر اضافه‌شدن دوربین سه‌بعدی به گلکسی اس ۱۰ وجود دارد؛ این فناوری، تشخیص چهره‌ی کاربران را به‌صورت سه‌بعدی امکان‌پذیر خواهد کرد و ضمن اینکه عملکرد قابلیت AR Emoji (شکلک‌های واقعیت افزوده) را بهبود می‌دهد؛ البته خبرگزاری The Bell مدعی است سامسونگ هنوز از اضافه‌شدن این ویژگی به اس ‍۱۰، مطمئن نیست. در پرچم‌داران گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، سیستم تشخیص چهره وجود دارد اما این قابلیت از دوربین سلفی برای احراز هویت کاربران بهره می‌گیرد؛ مانند آنچه دیگر پرچم‌داران اندرویدی ارائه می‌دهند.

با اینکه خبرگزاری The Bell در رابطه با پیش‌بینی پیرامون پرچم‌داران آینده سامسونگ موفق بوده است؛ اما هنوز هیچ تأییدیه رسمی از سوی مقامات شرکت کُره‌ای وجود ندارد؛ به همین جهت، باید به شایعات با دیده شک و تردید نگریست.

منبع sammobile
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده