گلکسی اس 10 با حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر و دوربین سه‌بعدی آماده‌ی تولید است

چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس دو پرچم‌دار آتی سامسونگ هستند که به گفته‌ی منابع کره‌ای، کار طراحی آن‌ها به اتمام رسیده است.
تبلیغات

بر اساس گزارش‌های رسیده از کره‌ی جنوبی، ظاهرا طراحی پرچم‌دار بعدی سری اس سامسونگ، یعنی گلکسی اس ۱۰ به اتمام رسیده و این محصول آماده‌ی تولید است. در این گزارش تعدادی از ویژگی‌های گلکسی اس 10 بیان شده است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

پیش از هر چیز اگر از آن دسته از طرفداران سامسونگ هستید که چشم به تحول در طراحی سری اس دارید، باید بدانید اس ۱۰ نیز از نمایشگر اینفنیتی بهره می‌برد و در نتیجه شکل و شمایل جلوی گوشی تفاوت چندانی نخواهد داشت؛ جز اینکه ظاهرا اندازه‌ی گوشی کمی بزرگ‌تر شده است. به گفته‌ی منابع آگاه، گلکسی اس ۱۰ به میزان ۰.۰۳ اینچ و گلکسی اس ۱۰ پلاس ۰.۰۸ اینچ از نسخه‌های قبلی خود یعنی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس بزرگ‌تر هستند؛ البته این منابع دقیقا اشاره نکرده‌اند که اندازه‌ی اعلام‌شده مربوط به ابعاد گوشی است یا صفحه‌نمایش به این میزان بزرگ‌تر شده. اگر مورد دوم را صحیح بدانیم که دور از انتظار هم نیست، می‌توان این گونه تصور کرد که گلکسی اس ۱۰ نمایشگری ۵.۸ اینچی و اس ۱۰ پلاس صفحه‌نمایش ۶.۳ اینچی خواهد داشت.

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس / galaxy s9 s9 plus

در مورد پشت گوشی باید گفت تغییراتی اعمال شده که از آن جمله، حذف حسگر اثر انگشت و انتقال آن به زیر نمایشگر است. مدتی است که شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند به استفاده از حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر روی آورده‌اند و هم‌اکنون گوشی‌هایی با این ویژگی موجود هستند؛ بنابراین، تعجبی ندارد که سامسونگ نیز به این فناوری روی بیاورد. اکنون کوالکام و سینپتیکس در آمریکا و Aegis Tech در تایوان از تأمین‌کنندگان این نوع حسگر اثر انگشت به شمار می‌آیند.

از دیگر ویژگی‌های جدیدی که توسط منابع کره‌ای برای گلکسی اس ۱۰ برشمرده شده، دوربین سه بعدی است. به گفته‌ی منابع یادشده، این دوربین با همکاری شرکت اسرائیلی مانتیس ویژن و به کمک شرکت تولیدکننده‌ی قطعات دوربین وودگیت توسعه داده شده است. اگر مشتاق هستید که تفاوت دوربین سه‌بعدی مانتیس ویژن با دوربین سه‌بعدی اپل موسوم به TrueDepth را متوجه شوید، پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را تماشا کنید و منتظر بمانید تا ببینید در نهایت کدام یک از این ویژگی‌ها به پرچم‌دارهای جدید سامسونگ راه پیدا خواهند کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات