نمایشگر گلکسی اس 9 بالاترین رتبه را از دیسپلی میت دریافت کرد

نمایشگر گلکسی اس 9 بالاترین رتبه را از دیسپلی میت دریافت کرد

دیسپلی‌میت به بررسی نمایشگر جدیدترین کهکشانی سامسونگ پرداخته و به نمایشگر این گوشی، رتبه‌ی +A اعطا کرده است.

شباهت جدیدترین پرچم‌دار سامسونگ به گلکسی اس ۸، به‌ویژه در قسمت جلوی گوشی غیر قابل کتمان است. همین مسئله باعث می‌شود با خود فکر کنیم که کره‌ای‌ها از برخی اجزای پرچم‌دار سال گذشته‌، در گلکسی اس ۹ نیز استفاده کرده‌اند. این مسئله می‌تواند به‌خصوص در رابطه با نمایشگر پرچم‌دار جدید سامسونگ صحت داشته باشد؛ چرا که به استثنای حاشیه‌های باریک‌تر، تفاوت چندانی با نمایشگر گلکسی اس ۸ ندارد.

اما نباید اجازه بدهیم شباهت ظاهری این دو نمایشگر ما را فریب دهد؛‌ طبق ادعای دیسپلی‌میت، در مقایسه با نمایشگر گلکسی اس ۸، بهبودهای قابل توجهی در نمایشگر کهکشانی جدید سامسونگ ایجاد شده است. همین مسئله باعث شده این نمایشگر از نگاه دیسپلی‌میت به‌عنوان بهترین نمایشگر اولد استفاده‌شده در گوشی‌های موجود شناخته شود. البته اگر بررسی‌های پیشین دیسپلی‌میت را دنبال کرده باشید، کسب این عنوان توسط سامسونگ چندان غیر قابل پیش‌بینی نبود.

باید توجه داشته باشیم که سامسونگ تغییرات شگرفی در نمایشگر جدید خود ایجاد نکرده و ممکن است اغلب افراد متوجه تغییرات نشوند؛ اما طبق ادعای دیسپلی‌میت، این تغییرات موجب افزایش کلی کیفیت نمایشگر شده‌اند و به مصرف بهینه‌ی انرژی نیز کمک می‌کنند.

سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس / Samsung Galaxy S9 Plus

غول کره‌ای در نمایشگر سوپر امولد گلکسی اس ۹ چند ویژگی جدید اضافه کرده است. از میان این ویژگی‌ها می‌توان به کاهش روشنایی متغیر بین پیکسل‌ها اشاره کرد که باعث می‌شود دقت رنگ‌های نمایشگر گلکسی اس ۹ در عمل بی‌نقص باشد. ویژگی‌های کمکی جدیدی همچون تغییر و فیلتر رنگ‌ها نیز برای افرادی که از مشکلات بینایی رنج می‌برند مفید خواهد بود. دیسپلی‌میت سامسونگ را به‌ این دلیل که به کاربران اجازه می‌دهد کنترل بیشتری بر تغییر حالت صفحه داشته باشند مورد ستایش قرار داده؛ این در حالی است که گوگل در زمینه‌ی مدیریت رنگ نمایشگر پیکسل ۲ ایکس‌ال مورد انتقاد قرار گرفته بود.

بهبودهای انجام‌شده در نمایشگر گلکسی اس ۹ بازتاب دهنده‌ی دیدگاه کلی سامسونگ در رابطه با طراحی این گوشی است. غول کره‌ای به اعمال تغییرات جزئی در طرحی که پیش از این به بلوغ رسیده بود بسنده کرده است. دیسپلی‌میت اشاره می‌کند که کره‌ای‌ها تصمیم گرفته‌اند به‌جای تمرکز بر تغییرات بزرگ در نمایشگر اولد گلکسی اس ۹، توانایی خود را بر بهبود کیفیت و تجربه‌ی کاربران متمرکز کنند.

جدای از تغییرات انجام‌شده در نمایشگر گلکسی اس ۹، تغییر دیدگاه دیسپلی‌میت در مورد گزینش بهترین نمایشگر موجود از میان محصولات سامسونگ و اپل در ماه‌ها و سال‌های آینده می‌تواند جالب توجه باشد. پیش از معرفی آیفون ۱۰، سامسونگ در دنیای نمایشگرهای اولد تاج سلطنت بر سر داشت و برتری اپل در زمینه‌ی نمایشگرهای ال‌سی‌دی غیر قابل انکار بود. اما اکنون که اپل نیز به استفاده از نمایشگر اولد روی آورده است، به‌ نظر می‌رسد دیسپلی‌میت باید در قضاوت بین محصولات اپل و سامسونگ، یکی را به‌عنوان دارنده‌ی بهترین نمایشگر انتخاب کند. اما با توجه به این‌که نمایشگرهای اولد مورد استفاده توسط اپل را سامسونگ تولید می‌کند؛ در هر صورت کره‌ای‌ها برنده خواهند بود.


منبع slashgear

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید