فروش آیفون 10 پایین‌تر از حد انتظار بوده است

فروش آیفون 10 پایین‌تر از حد انتظار بوده است

پس از فروش نه‌چندان موفق دو گوشی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس و درحالی‌که انتظار می‌رفت آیفون ۱۰ این وضعیت را تغییر دهد؛ گزارش‌ فروش پرچم‌دار اپل رضایت‌بخش نیست.  

کارل آکرمن تحلیل‌گر وال استریت ژورنال، در یادداشتی نوشته است که تقاضای اولیه برای آیفون ۱۰ اپل کمتر از انتظارات پیش‌بینی‌شده است، زیرا کاربران ظاهرا به خرید مدل‌های پیشین آیفون گرایش پیدا کرده‌اند. این تحلیل‌گر اضافه می‌کند که تمام سه مدل ۲۰۱۷ آیفون شامل آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ (iPhone X)، فروش نسبتا رضایت‌بخشی تجربه می‌کنند؛ اما فروش به اندازه‌ای قوی نیست که بتوان گفت اپل بهترین شرایط را در فروش آیفون دارد.

آکرمن برآورد می‌کند در طول فصل جاری که در حقیقت سه‌ماهه‌ی اول مالی سال ۲۰۱۸ اپل محسوب می‌شود، فروش این غول تکنولوژی از آیفون به ۷۹ میلیون دستگاه خواهد رسید. این فروش نسبت به ۷۸.۲۹ میلیون آیفون به‌فروش‌رفته در سه‌ماهه‌ی اول مالی سال ۲۰۱۷ افزایش چندانی نشان نمی‌دهد. این تحلیل‌گر انتظار دارد برای سه‌ماهه‌ی دوم مالی سال ۲۰۱۸ (از ‌ماه ژانویه تا مارس)، فروش اپل به ۵۶ میلیون دستگاه برسد که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته (۵۱.۲ میلیون) فقط کمی افزایش خواهد داشت.

اپل در سه‌ماهه‌ی جاری هنوز فرصت دارد رکوردی جدیدی در فروش آیفون ثبت کند؛ اما باید تا ۳۰ ژانویه سال ۲۰۱۸، یعنی زمانی‌که احتمالا اپل نتایج درآمد حاصل از فروش خود در سه‌ماه‌ی جاری را منتشر می‌کند، صبر کنیم.  

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید