سامسونگ از وجود تراشه‌ی مختص هوش مصنوعی در اس 9 خبر داد

سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ در تیزری که در مراسم معرفی بیکسبی در چین نمایش داد بر وجود هوش مصنوعی در گلکسی اس ۹ تأکید کرد.
تبلیغات

هوش مصنوعی یا AI قابلیت جدید گوشی‌های پرچم‌دار است. شرکت‌های سازنده‌ی موبایل در حال کار روی قطعات سخت‌افزاری هستند که به واسطه‌ی آن‌ها دستگاه‌های خود را به هوش مصنوعی مجهز کنند. هواوی اخیرا گوشی جدیدی ارائه کرده است که واحد پردازش عصبی مجزایی را در پردازنده‌ی خود دارد. همچنین انتظار می‌رود این فناوری در پرچم‌دارهای سال آینده‌ی شرکت سامسونگ در کانون توجه قرار گیرد.

سامسونگ در کنفرانسی به طور تلویحی به این موضوع اشاره کرده است. بر اساس صحبت‌های سامسونگ، احتمالا Galaxy S9 ux قرار است به Galaxy S9 Ai UX تغییر نام دهد. سامسونگ امروز در جریان رویداد معرفی دستیار صوتی بیکسبی در چین به این موضوع اشاره کرد.

وجود هوش مصنوعی در گلکسی اس ۹

چیزی که تیزر پخش‌شده در این رویداد نشان می‌دهد این است که هوش مصنوعی نقش پررنگ‌تری را در گلکسی اس ۹ بازی خواهد کرد. همچنین، برخی گزارش‌ها از وجود موتور عصبی مجزا در این گوشی خبر داده‌اند.

گفته می‌شود که سامسونگ در استارتاپی چینی مربوط به هوش مصنوعی به نام DeePhi سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت همچنین سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری را در شرکت انگلیسی Graphcore که در زمینه‌ی هوش مصنوعی فعالیت دارد انجام داده است. این سرمایه‌گذاری‌ها علاقه‌ی سامسونگ به استفاده از سخت‌افزار برای بالا بردن قابلیت‌های هوش مصنوعی در دستگاه‌های خود را نشان می‌دهد.

اخیرا شایعه شده است گلکسی اس ۹ دوربین خاصی برای تشخیص چهره‌ی بهتر خواهد داشت. این احتمال وجود دارد که سامسونگ بخواهد از موتور عصبی برای بالا بردن دقت تشخیص چهره در این دوربین استفاده کند. خوبی استفاده از پردازنده‌ی مجزا برای هوش مصنوعی این است که پردازنده‌ی اصلی آزاد بوده و می‌تواند مشغول انجام پردازش‌های دیگر شود. علاوه بر این، وجود تراشه‌ی مخصوص هوش مصنوعی باعث بهبود عملکرد دستگاه نیز می‌شود؛ چرا که داده‌ها در خود دستگاه و به صورت آفلاین پردازش شده و نیازی به پردازش ابری نخواهد بود.

غول کره‌ای دنیای فناوری تقریبا یک سال پیش محیط کاربری خود را به Samsung Experience تغییر نام داد. به نظر می‌رسد تغییر نام جدید چیزی فراتر از یک تغییر نام بوده و آغاز یک دوره‌ی جدید در دستگاه‌های سامسونگ باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات