اچ‌ تی‌ سی سال آینده گوشی با دوربین دوگانه عرضه خواهد کرد

جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
اچ‌تی‌سی، برنامه خود را برای عرضه گوشی‌ هوشمند با دوربین دوگانه در سال آینده میلادی اعلام کرده است.
تبلیغات

زمانی، شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی در عرضه گوشی‌ هوشمند با دوربین دوگانه پیشتاز بود؛ در سال ۲۰۱۴، گوشی اچ‌تی‌‍سی وان (ام ۸) از یک حسگر ۴ مگاپیکسلی از نوع اولتراپیکسل بهره می‌گرفت که حسگر ثانویه‌ای برای ثبت اطلاعات مربوط‌به عمق تصاویر آن‌ را همراهی می‌کرد. بااین‌حال، شرکت اچ‌تی‌سی درنهایت تصمیم گرفت به سمت استفاده از سنسورهایی با رزولوشن بالاتر گام بردارد و محصولات جدید تایوانی‌ها تنها از یک حسگر برای دوربین اصلی استفاده می‌کنند.

البته، چیالین چانگ، رئیس شرکت اچ‌تی‌سی، امروز اعلام کرد که این شرکت مجدداً به بازار گوشی‌های هوشمند با دوربین دوگانه قدم خواهد گذاشت. با اینکه این سازنده تایوانی‌ در بخش گوشی‌های هوشمند با دوربین دوگانه پیشتاز بوده است؛ عملکرد محصولات اچ‌تی‌سی در زمینه عکاسی همواره تحت‌ تأثیر گوشی‌های هوشمند رقبا قرار داشت. این روند با تمرکز اچ‌تی‌سی روی دوربین گوشی‌های هوشمندش تغییر پیدا کرد و اچ‌تی‌سی یو ۱۱ به‌عنوان پرچم‌دار ۲۰۱۷ تایوانی‌ها توانست در نیمه اول امسال به‌عنوان بهترین گوشی بازار در زمینه عکاسی دست پیدا کند.

باتوجه‌به این موضوع، جای تعجب ندارد که شرکت اچ‌تی‌سی مایل است با عرضه گوشی‌های هوشمند خود در سال آینده با دوربین دوگانه، پا جای پای سازندگان مطرح بازار از جمله هواوی، گوگل، سامسونگ و اپل بگذارد که محصولات آن‌ها در زمینه عکاسی ،برتری محسوسی نسبت به بازیگران دیگر بازار دارند.

اینکه شرکت اچ‌تی‏‌سی از چه ترکیبی در دوربین دوگانه گوشی‌های هوشمند جدید خود استفاده خواهد کرد، هنوز نامشخص است. شرکت هواوی و اسنشال از یک حسگر ثانویه مونوکروم (سیاه‌ و سفید) در دوربین اصلی گوشی‏‌های هوشمند خود استفاده کرده‌اند که برای افزایش جزئیات تصاویر ضرورت دارد. ال‌جی نیز گوشی‌های پرچم‌دار خود را با حسگر ثانویه واید عرضه کرده است که زاویه دید دوربین اصلی را در هنگام عکاسی افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و اپل از لنزهای تله‌فوتو استفاده می‌کنند که تصویربرداری با افکت بوکه را امکان‌پذیر خواهد کرد؛ در این تصاویر، پس‌زمینه مات و دوربین روی سوژه اصلی متمرکز می‌‏شود.

شرکت اچ‌تی‌سی ممکن است از یکی از ترکیب‌های ذکرشده، استفاده کند یا حتی ترکیب دلخواه خود را ایجاد کند؛ البته اگر به سابقه این شرکت در زمینه عرضه محصولات مجهز به دوربین دوگانه نگاه بیاندازید، احتمالاً پرچم‌داران ۲۰۱۸ اچ‌تی‌سی به دوربین دوگانه با حسگر ثانویه تله‌فوتو مجهز خواهد شد که ثبت تصاویر باکیفیت با افکت بوکه را امکان‌‏پذیر می‌کند.

در حال‌حاضر، تایوانی‌ها روی محصولات تازه معرفی‌شده خود از جمله اچ‌تی‌سی یو ۱۱ پلاس و اچ‌تی‌سی یو ۱۱ لایف متمرکز شده‌اند؛ یو ۱۱ پلاس به‌عنوان نسخه ارتقاءیافته یو ۱۱ وارد بازار می‌شود که طراحی بدون لبه دارد و یو ۱۱ لایف نسخه‌ ارزان‌قیمت گوشی پرچم‌دار این سازنده تایوانی به‌حساب می‌آید که در اوایل سال ۲۰۱۷ از آن رونمایی شد. هر دو مدل به قابلیت دوست‌داشتنی اج‌ سنس مجهز شده‌اند که برای اولین‌ بار در گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱ به کار گرفته شد و سپس، شرکت گوگل سری پیکسل ۲ را به آن مجهز کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات