اخراج کارمند اپل در پی انتشار ویدیویی از آیفون ایکس توسط دخترش

یک‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
مطالعه 2 دقیقه
اپل یکی از مهندسان خود را به دلیل فیلم‌برداری دخترش از محوطه‌ی این شرکت و آیفون ایکس و انتشار ویدیوی آن اخراج کرد.
تبلیغات

بر اساس گزارش‌ها، اپل یکی از کارمندانش را به دلیل فیلمبرداری دخترش از آیفون ۱۰ و انتشار آن در یوتیوب اخراج کرده است. بروکا آملیا پیترسون ویدیویی منتشر کرد که شامل زندگی روزمره‌ی او از جمله رفتن به محوطه‌ی شرکت اپل و ملاقات با پدرش بود. او در این ویدیو از گوشی آیفون ۱۰ که هنوز عرضه نشده است، فیلم‌برداری می‌کند و جزئیاتی درباره‌ی چگونگی کار با آن را توضیح می‌دهد. ویدیوی پیترسون به‌سرعت توسط سایت‌هایی مانند 9to5Mac منتشر شد و حتی در یوتیوب نیز پربازدید می‌شود.

پیترسون حالا مدعی است که پدرش در نتیجه‌ی انتشار ویدیوی مذکور اخراج شده است. وی در ویدیویی سرشار از اشک و حسرت توضیح می‌دهد که پدرش با اجازه دادن به او برای فیلم‌برداری از محوطه‌ی شرکت، یکی از قوانین اپل را نقض کرده است. بر اساس گزارش‌ها، اپل از پیترسون خواسته است که آن ویدیو را حذف کند اما این ویدیو به‌سرعت منتشر شده بود.

هرچند این ویدیو چندان حالت یک بررسی ویدیویی واقعی از آیفون ایکس ندارد؛ اما نشان می‌دهد که در پایین دستگاه، کیوآر کدی مختص کارمندان اپل وجود دارد. همچنین اپلیکیشن یادداشتی در این گوشی دیده می‌شود که ظاهرا کدنام یا اسم رمز محصولات ارائه‌نشده‌ی اپل در آن یادداشت شده است. فیلم‌برداری در محوطه‌ی اپل اکیدا ممنوع است؛ بنابراین فیلمبرداری از آیفون ایکس که هنوز ارائه نشده، مسلما نقض قوانین است.

در گذشته شاهد اخراج‌ بسیاری از کارمندان به این شکل بوده‌ایم. یکی از کارمندان مایکروسافت بعد از اینکه پسرش عکس‌هایی از ایکس‌باکس ۳۶۰ قبل از عرضه‌ی آن منتشر کرد از این شرکت اخراج شد. در اینجا، کارمند اخراجی اپل از ۴ سال پیش در این کمپانی مشغول به کار بود و در پروژه‌هایی مانند ساخت iPhone RF و طراحی بورد وایرلس همکاری کرده بود. شرکت اپل هنوز در خصوص این خبر اظهار نظری نکرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات