گلکسی نوت 9 احتمالا با سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر عرضه می‌شود

یک‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
مینگ‌چی کو در گزارش جدیدش، به احتمال عرضه‌ی گلکسی نوت ۹ در سال ۲۰۱۸ با سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر اشاره کرده است.
تبلیغات

براساس شایعات، فبلت گلکسی نوت ۹ سامسونگ ممکن است به یک قابلیت کلیدی مجهز باشد که اپل نیز درنظر داشت آیفون ۱۰ (iPhone X) را به آن مجهز کند اما به دلیل وجود مشکل در تولید آن، از ارائه پرچمدار جدید خود با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر صرف‌نظر کرد. با این‌حال، فبلت پرچمدار جدید سامسونگ در سال ۲۰۱۸ با چنین فناوری عرضه می‌شود.

مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر برجسته‌ی KGI Securities مدعی شده است که فبلت پرچمدار گلکسی نوت ۹ سامسونگ احتمالاً به سنسور اثرانگشت اپتیکال در زیر نمایشگر مجهز خواهد بود؛ این مدل برای عرضه در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ درنظر گرفته شده است. استفاده از سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر، به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی اثرانگشت خود را روی بخشی از صفحه‌نمایش قرار دهند و بدین شکل، هویت آن‌ها احراز خواهد شد.

تلاش این شرکت برای استفاده از حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر چندان جدید نیست؛ شرکت سامسونگ نیز درنظر داشت برای گوشی‌های پرچمدار گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از آن استفاده کند، اما به دلیل آماده نبودن این فناوری از عرضه گوشی‌های پرچمدار جدید خود با حسگر اثرانگشت اپتیکال در زیر نمایشگر صرف‌نظر کرد. آن‏‌طور که پیداست، حتی اپل نیز نتوانست بر مشکلات توسعه سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر فائق آید و به همین جهت، آیفون ۱۰ بدون سنسور اثرانگشت و با سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی فیس‌آی‌دی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

در یادداشت اخیر مینگ‌چی کو، این تحلیل‌‏گر اشاره کرده است که سه شرکت مختلف در حال رقابت با یک‌دیگر هستند تا سنسور اثرانگشت یکپارچه برای فبلت پرچمدار گلکسی نوت ۹ در سال آینده آماده کنند. بدین شکل، پرچمدار جدید سامسونگ به یکی از مهم‌ترین ایرادات وارد بر محصولات این شرکت پایان خواهد داد؛ جای‌گیری سنسور اثرانگشت در بدنه پشتی و نزدیک به دوربین، شاید از نظر کاربران نادرست باشد اما با ادغام این حسگر کاربردی با صفحه‌‌نمایش، کاربران به راحتی می‌‏توانند از مزایای سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر برای تأیید هویت خود استفاده کنند.

در میان شرکت‌هایی که به دنبال تأمین سنسور اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر برای فبلت گلکسی نوت ۹ سامسونگ هستند، شرکت Synaptics، یکی از تأمین‌کنندگان اپل جایی ندارد و بعید است این سازنده کره‌ای با سینپاتیکس برای توسعه حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر همکاری کند. علت این موضوع، به دلیل فناوری متفاوتی است که شرکت سامسونگ از آن در گوشی‌های خود بهره می‌‏گیرد؛ از آنجایی‌که در نمایشگرهای اولد پیکسل‌ها نور تولید می‌کنند، مصرف انرژی در پنل‌های نمایشگر اولد کمتر است.

فبلت پرچمدار گلکسی نوت ۹ سامسونگ برای رقابت با آیفون ۱۰ به حسگر اثرانگشت اپتیکال در زیر نمایشگر مجهز می‌شود.

دو تأمین‌کننده کره‌ای دیگری که با شرکت سامسونگ وارد مذاکره شده‌اند، BeyonedEyes و سامسونگ LSI هستند که در حال‌حاضر، قطعات نمونه‌ای را برای سامسونگ ارسال کرده‌اند. احتمال اینکه شرکت سامسونگ در نهایت با یکی از دو شرکت BeyonedEyes و سامسونگ LSI وارد همکاری شود؛ بسیار بالا است، اما نمی‌‏توان از شرکت Egix نیز صرف‌نظر کرد که در حال‌حاضر سنسورهای اثرانگشت استاندارد برای محصولات سامسونگ تولید می‌کند. به همین جهت، این سازنده کره‌ای ممکن است با Egix نیز همکاری داشته باشد.

شرکت سامسونگ، قابلیت‌هایی را به منظور احراز هویت کاربران با استفاده از چهره در گوشی‌های پرچمدار خود ارائه می‌دهد؛ با این‌حال فناوری که در آیفون ۱۰ مورد استفاده قرار گرفته است، به مراتب پیچیده‌تر بوده و دقت بالاتری دارد. به همین جهت، ممکن است شرکت سامسونگ به دنبال فناوری مشابهی باشد که تا زمان توسعه سنسورهای سه‌بعدی پیشرفته برای شناسایی چهره، بتواند با سیستم تشخیص چهره فیس آی‌دی آیفون ۱۰ رقابت کند.

مینگ‌چی کو در بخش دیگری از اظهاراتش، ادعا می‌‏کند که با بررسی توسعه و پیشرفت‌های حاصل در فناوری سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر، تأمین‌کنندگان کره‌ای و سیناپتیکس شانس بیشتری در میان سایر تأمین‌کنندگان برای توسعه این فناوری خواهند داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات