اسنشال فون تقریبا غیر قابل تعمیر است

چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
وب‌سایت iFixit به میزان تعمیرپذیری گوشی اسنشال فون، امتیاز ۱ از ۱۰ داد و اعلام کرد که این گوشی تقریبا غیر قابل تعمیر است.
تبلیغات

اندی رابین، خالق اندروید، گوشی ساخت استارتاپ خود را اوایل خردادماه با نام استنشال فون معرفی کرد. این گوشی توانست به‌سرعت محبوبیت زیادی پیدا کند و به‌عنوان یکی از گوشی‌های پرچم‌دار سال ۲۰۱۷ شناخته شود. متأسفانه شرکت اندی رابین نتوانست این گوشی را در تاریخی که وعده داده بود، به دست کاربران برساند؛ ولی بالاخره کسانی که این گوشی را پیش‌خرید کرده بودند، آن را دریافت کردند. کاربران دیگر هم قطعا پیش از خرید این مدل، منتظر انتشار نظر خریداران می‌مانند. اسنشال یک گوشی خاص محسوب می‌شود که نوآوری‌های جذابی به دنیای گوشی‌های هوشمند آورده است؛ اما ممکن است این سؤال پیش بیاید که چنین گوشی خاصی، چگونه تعمیر می‌شود؟

مقاله‌های مرتبط:

وب‌سایت iFixit که برترین مرجع تخصصی برای بررسی میزان تعمیرپذیری گجت‌های دیجیتال محسوب می‌شود، این گوشی را به آزمایشگاه خود برده و البته با نتایج خوبی مواجه نشده است. پیش از اینکه وارد جزئیات شویم، لازم است بدانید که این گوشی امتیاز ۱ از ۱۰ را از این وب‌سایت کسب کرد؛ این امتیاز یعنی گوشی اسنشال، تقریبا غیر قابل تعمیر است. وب‌سایت iFixit در مورد این گوشی می‌گوید:

به دلیل درزهای غیر قابل مشاهده و چسب‌های گوناگون، هر نوع تلاش برای تعمیر این گوشی، منجر به نابود کردن آن خواهد شد. باز کردن این گوشی به قدری دشوار است که می‌تواند آسیب جدی به بدنه برساند.
اسنشال فون

مورد بعدی اینکه درگاه یو‌اس‌بی نوع C به‌طور مستقیم به بورد اصلی گوشی لحیم شده است و به دلیل نبود خروجی ۳.۵ میلی‌متر صوتی، احتمالا کاربران استفاده‌ی زیادی از این درگاه خواهند داشت. این موضوع به مرور زمان، باعث آسیب دیدن درگاه یو‌اس‌بی این گوشی می‌شود. به‌علاوه حسگر دوربین سلفی و بلندگوی دستگاه، روی یک ماژول قرار دارند. در نهایت، باتری گوشی هم غیر قابل دسترس است و امکان تعویض آن وجود ندارد.

نظر شما مورد این گوشی چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات