سیستم تشخیص چهره گلکسی نوت 8 فریب می‌خورد

سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
یک توسعه‌دهنده‌ی وب با انتشار ویدیویی نشان داد که سیستم تشخیص چهره گلکسی نوت ۸ نیز فریب می‌خورد.
تبلیغات

سامسونگ ابتدای شهریورماه سال جاری، نسل جدید فبلت پرچم‌دار خود را با نام گلکسی نوت ۸ رونمایی کرد. این گوشی‌ هوشمند همچون نسل پیشین آن یا همان گلکسی نوت ۷ که به دلیل مشکل باتری از بازار جمع شد، از وجود سیستم تشخیص چهره بهره می‌برد.

نکته‌ای که باید در مورد گلکسی نوت ۸ به آن اشاره کرد، امکان فریب دادن سیستم تشخیص چهره این پرچم‌دار جدید است. بر اساس توییتی که یک توسعه‌دهنده‌ی وب با نام مِل تاجون منتشر کرده، می‌توان این سیستم را با استفاده از یک تصویر به‌راحتی فریب داد.

سیستم تشخیص چهره گلکسی نوت ۸ به‌گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از آن می‌توان از طریق دوربین سلفی و اسکن چهره کاربر، قفل گوشی را باز کرد. در ویدیوی منتشرشده توسط توجان در توییتر، وی دو گلکسی نوت ۸ را روبروی هم قرار می‌دهد که یکی از آن‌ها تصویر توجان را روی صفحه‌ نمایش نشان می‌دهد. گلکسی نوت ۸ دوم که قفل آن فعال است، پس از قرار گرفتن روبروی گوشی اول، به‌راحتی فریب‌ می‌خورد و قفل آن باز می‌شود.

نکته‌ای که توجان به آن اشاره کرده این است که می‌توان گلکسی نوت ۸ را با استفاده از تصاویر پروفایل کاربری افراد در اینستاگرام و فیسبوک نیز آنلاک کرد. توجان با تأیید این موضوع اعلام کرده است که با باز کردن تصاویر پروفایل افراد و نمایش آن از طریق آیفون، توانسته گلکسی نوت ۸ را آنلاک کند.

البته این تنها روش قفل کردن و باز کردن قفل گلکسی نوت ۸ سامسونگ نیست و می‌توان این گوشی را با استفاده از روش‌های دیگری نظیر سنسور عنبیه، سنسور اثر انگشت و همچنین روش سنتی اندروید برای وارد کردن قفل یا الگوی اندروید آنلاک کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات