طراحی پیکسل 2 مشابه نسل قبل است

یک‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
بنابه شایعات و تصاویر منتشرشده، ظاهرا پیکسل ۲ نمایشگری با حاشیه‌ی کم و ابعاد ۱۶:۹ دارد، با این‌حال طراحی آن شبیه نسل قبل است.
تبلیغات

کمپانی گوگل دو پرچم‌دار خود یعنی پیکسل ۲ و پیکسل ایکس‎ال ۲ را در ماه‌های آینده معرفی خواهد کرد و از مورد انتظارترین محصولات ۲۰۱۷ هستند.

پیش‌تر، تصاویری از پیکسل ایکس‌ال ۲ با نام Taimen در محیط مجازی منتشر شده بود؛ در حال حاضر تصاویر نسخه‌ی کوچک‌تر پیکسل، با نام Walleye در اینترنت منتشر شدند.

اخیراً ایوان بلاس، افشاگر معروف، در ونچر‎بیت تصویری از گوشی پیکسل ۲ در توییتر منتشر کرده است. بنا به اظهارات وی، پیکسل ۲۰۱۷ شرکت گوگل، ویژگی‌های یک پرچم‌دار واقعی را دارد.

evan blass pixel

در تصاویر منتشرشده، برجستگی‌هایی در حاشیه‌ی قاب گوشی مشاهده می‌شود؛ اسپیکرهای استریو در حاشیه‌های بالا و پایین دستگاه قرار دارند و خبری از نمایشگر بی‌نهایت یا بدون حاشیه نیست. شاید گوگل تصور می‌کند که نیازی نیست همانند سایر محصولات بالارده، پیکسل را خاص جلوه دهد. بااین‌حال به نظر می‎رسد حاشیه‌ی نمایشگر کمتر شده است. البته پیش‌تر گفته‌ شده بود که شرکت گوگل تصمیم دارد حاشیه‌های اضافه‌ی اطراف نمایشگر را کاهش دهد. اخیراً گوگل توسعه‌دهندگان را به طراحی اپلیکیشن‎ها برای ساخت صفحه نمایش با ارتفاع بیشتر و ابعاد ۱۶:۹ تشویق کرده است. با توجه به تصاویر فوق، این گوشی نمایشگر ۱۶:۹ دارد. البته این عکس در حد شایعه است و تا زمان عرضه‌ی گوشی باید صبر کنیم و ببینیم نتیجه‌ی نهایی چه می‌شود.

بلس همچنین اشاره کرد که گوگل برخلاف معمول از دوربین دوگانه بهره نخواهد برد. دوربین‌های دوگانه در بسیاری از گوشی‌های جدید نظیر اسنشال‎فون، وان پلاس ۵ و موتو زد ۲ فورس استفاده شده ‎است و گفته می‌شود که در گلکسی نوت ۸ هم به کار خواهد رفت. گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال با تکیه‌بر الگوریتم پردازش تصویر، از بهترین‌ گوشی‌ها در عرصه‌ی عکاسی بین پرچم‌داران کمپانی‌های مختلف هستند. بنابراین تعجبی ندارد که گوگل تمایلی برای تغییر شرایط دوربین خود نداشته باشد. بااین‌حال اعلام‌ شده است که گوگل، اندازه‎ی سنسور دوربین را افزایش خواهد داد و حتی با تغییرات جزئی در دوربین، پیکسل ۲ و پیکسل ایکس‌ال ۲ را به دو نمونه از بهترین محصولات امسال مبدل خواهد کرد.

گوگل پیکسل ایکس ال

اخیراً استیون هال، به نقل از منبعی گزارش داد که پرچم‌داران جدید گوگل بدون جک هدفون عرضه خواهند شد؛ وب‌سایت معتبر ونچربیت این خبر را تائید کرده است. درواقع تمرکز گوشی بر ارتباط بلوتوث و یو‎اس‎بی سی خواهد بود. البته شایعات متفاوتی در این مورد وجود دارند و نمی‌توان به قطع دراین‌باره نظر داد.

با توجه به سابقه‌ی گوگل، می‌توان انتظار داشت که مدل جدید گوشی‌های هوشمند این کمپانی یعنی پیکسل ۲ و پیکسل ایکس ال ۲ اوایل پاییز رسما معرفی شوند. گوگل همیشه محصول جدیدش را در فاصله‌ی بین ماه‌های اکتبر تا نوامبر معرفی می‌‌کند.

چه انتظاراتی از گوشی‌های پرچم‌دار جدید گوگل دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات